| anonim_4396 a întrebat:

M-am tot intalnit cu un barbat din sat. E mai in varsta decat mine cu vreo 20 de ani. Nu e insurat si nu are pereche. Pana a fost cald, ne-am intalnit pe la rau. Am fost si o data la el acasa, doar am stat de povesti cateva ore. Locuieste cu parintii lui. I-am zis ca mie imi place de el si i-am dat mai multe avansuri, s-a prins el de ce trebuia. Problema e ca acum, cu frigul, nu prea avem unde sa ne intalnim deoarece eu locuiesc cu tata. Totusi, tatal meu mai pleaca cateodata vreo 2-3 zile. Asa ca mi-am sunat "gagicu". I-am zis sa vina la mine, la o poveste ca tata e plecat. De 2 ori m-a refuzat deoarece ii e frica daca ne vede lumea si dupa aceea se afla in sat, cel mai rau afla parintii nostri. Dupa ceva vreme, am aflat ca de fapt mai e ceva ce nu mi-a spus. El se gandeste ca vreau sa fac dragoste cu el si mi-a spus ca "e prea devreme". Nu cred ca se refera chiar la chestia asta, avand 40 de ani. Ma gandesc ca de fapt, ii e frica, teama de ce s-ar putea intampla (sau nu s-ar intampla), nu stiu daca m-am facut bine inteleasa. Cred ca ii e teama sa nu fie la "inaltime" fiindca nu cred ca a mai fost cu o femeie de ceva timp. Astazi, tata iar este plecat. M-am gandit sa incerc iar sa-l invit la mine, deoarece acum o saptamana am fost iar la el, tot la povesti si parca are un pic mai multa incredere in mine. Cum credeti ca as putea sa-l conving dar fara sa se simta obligat sau presat? Vreau sa aiba mai multa incredere in mine si sa ne simtim bine amandoi.

Multumesc. O seara faina!

27 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Stimata domnisoara. daca la varsta lui traieste cu mami si tati grav. tu trebuie sa te axezi pe studii si pe baieti tineri si frumosi

| Violleta2022 a răspuns:

Poate este impotent si de aceea ii este teama sa vina.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te felicit. Să îl inviți la o poveste. pur și simplu, ca între vecini. Iar cu sfiala, îl mai ajuți tu, ca în poezia Nu te-ai priceput, de Coșbuc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai esti pe drumul cel bun, pana la urma o sa se dea pe brazda. Nu ar trebui sa se gandeasca la "gura lumii" sau astfel de lucruri. Pana la urma o viata are. Explica-i ca nu ar trebui sa conteze altceva, doar sa va simtiti bine si cine stie ce mai iese dupa.

Bafta! ^^

| Freya1 a răspuns:

E o diferenta cam mare de varsta intre voi si atunci ori nu a mai avut până acum contact sexual cu o femeie, ori realizeaza si el ca poate intra in gura lumi cum se zice prin o faptă de genul.
În primul rând cred ca ar trebui să te orientezi către cineva ce nu are varsta tatălui tau.Pe urma sa iti pui un semn de intrebare cand mai întâlnești un bărbat la 40 de ani fără sa fi avut până acum o partenera si care sta cu mamica inca.

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns (pentru Freya1):

Daca e virgin mai bine merge la mănăstire decât sa se culce cu ellaughing
Sa stai cu ai tăi la 40 de ani... jalnic
Eu am 26 și stau singurăwinking
La ea nu vrea sa vina de gura localnicilor(mai bine sa nu vină)

| Freya1 a răspuns (pentru 95AnastasyaNastyaSya0997):

Nu am o problema cu virginitatea nimănui dar, totuși avand in vedere că stă la ai lui si umbla pe furiș cu o fata iti pune semne de întrebare.

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns (pentru Freya1):

Normal...Se comporta ca un puști si are 40 de ani

| TFL007 a răspuns:

Poate omul e gay, în mod normal pentru unu care nu le-a avut cu relațiile cel mai probabil acum ati fi rupt paturile!

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns:

Bună! Eu am avut o relație ffff. frumoasa cu unu de 44 de ani...cand am inceput avea 39 și am stat aproape 5 ani cu scumpul meu iubit.
El locuia singur si am avut ce invata de la el.
In pat a fost mult mai bun comparativ cu unu de 20 si puțin (varsta mea).
Locuieste singur si e drăguț.
Dar de la 43 de ani au inceput sa apară firele albe și chiar ma simteam prost...
Toți se uitau ciudat la noi și ma numesu curvă!
Un barbat singur la 35+ sigur are probleme(alcool, afemeiat, violent etc).
Eu zic sa te liniștești ca vei ajunge rănită!
Te va imbatrani si va profita de tine...
Te poate manipula fara sa realizezi...
el e deja plictisit de viață.
Fupa despărțire am cazut pe primul tinerel și ma simteam asa bine....pacat ca nu era ceea ce trebuia.
Mai am de cautatlaughing

| Nemessys a răspuns (pentru 95AnastasyaNastyaSya0997):

De unde si pana unde afirmatia,, un barbat singur la 35+ sigur are probleme (alcool, afemeiat, violent etc ) "?

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns (pentru Nemessys):

Din proprie experiențălaughing)

| Nemessys a răspuns (pentru 95AnastasyaNastyaSya0997):

Interesant. Credeam ca e o chestie general valabila

| Anonim13912 a răspuns (pentru 95AnastasyaNastyaSya0997):

Pai daca ai avut o experienta rea, nu inseamna ca toti barbatii de 35+ sunt la fel.
Nu are probleme cu alcoolul, cu agresivitatea...
E foarte timid in primul rand. In al doilea, lucra in agricultura, de fapt prea lucra. E un pic cam disperat dupa lucru, din asta nu prea isi face timp pentru alte lucruri.
Si sta cu parintii ca asa e la tara pentru cei care nu stiu cum e. Casa parinteasca ramane la copilul mai mic si pana mai sunt in viata trebuie sa ii ingrijeasca.

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns (pentru Anonim13912):

Sa presupunem ca ai dreptate si eu greșesc
Tu ce vrei de la el?
Ce ar spune tatal tau daca ar afla?
Te respectă?

| Anonim13912 a răspuns (pentru 95AnastasyaNastyaSya0997):

Sincer, tatal meu gandeste in felul lui. Nu o sa-mi traiesc viata dupa cum imi spun parintii. De fapt, dupa cum nu imi spune nimeni. Imi traiesc viata si incerc sa nu ii fac rau nimanui si nici mie. Intrebarea ta nu isi are rostul pentru mine.

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns (pentru Anonim13912):

Experienta mea a fost minunată...cu toate astea el are problemele lui
Toti de 35+ plus au anumite probleme(cunosc f. multi oameni)
Cu timpul oameni devon mai răi... Oricât de minunat era fostul nu pot uita faptul ca ma maturiza precoce

| Anonim13912 a răspuns (pentru 95AnastasyaNastyaSya0997):

Esti amuzanta laughing). La fel au si cei de 20+ probleme. Corectez, avem. Ca toti avem problemele noastre.

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns (pentru Anonim13912):

Toti avem probleme
Dar cu timpul se accentuează.
Ps. daca erai sigura de el nu simțeai nevoia sa întrebi

| mgtow a răspuns (pentru 95AnastasyaNastyaSya0997):

Faza cu afemeiat la 35+ e buna macar nu e prost sa se lege de una ca voi asa. De fel un tip inteligent nu cheltuie bani cu una, o fùte apoi urmatoarea. Sau dus vremurile cand ala statea cu una si sa accepte scandal adulter si probleme. Cine vrea relatie e prea disperat sa aiba femeie pentru cratita si companie.

| Anonim13912 a răspuns (pentru 95AnastasyaNastyaSya0997):

laughing daca recitesti intrebarea si sa vezi ca nu intrebdaca are el probleme sau ce fel de probleme, ci cum pot sa ii dau mai multa incredere pentru ca, totusi, e mai complicat decat ai intelege tu, vad.

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns (pentru mgtow):

laughing))))Daca tatal tau avea conceptia asta tu nu existai
Familia e cea mai de preț.

| mgtow a răspuns (pentru 95AnastasyaNastyaSya0997):

Familia... nu mai e ca inainte. Acum sant alte vremuri mult mai complicate

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns (pentru mgtow):

Din păcate... daca te uiti la cei care reusesc in viata marea majoritate au o familie super!
Chiar si fostul meu a spus ca daca nu eram cu el in timpul carantinei innebunea
Viata e mai ușoară in doi!

| mgtow a răspuns (pentru 95AnastasyaNastyaSya0997):

Depinde ce baza are omul in celalalt partener, mai multe rele am vazut si auzit de la familii incepand de la injuraturi, scandal pana la batai si crime, nu accept sa ma insele femeia mai ales romanii au smecheria in instalatie, nu te poti astepta ca romancele sa fie serioase. Poate m-as risca cu una din argentina sau rusia dar nu ma vad asa departe pentru ca (nu.i convine sa stea in RO sau costurile sant mari sa aduc pe una in tara)

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns (pentru mgtow):

Te înțeleg!