| anonim_4396 a întrebat:

Ma confrunt cu niste probleme si mi-e foarte rusine sa vorbesc cu altcineva.Desi sunt in general o fire puternica, reusesc sa-mi ating scopurile, invat bine, nu reusesc niciodata sa trec peste momente dificile.Cand eram mica am fost abuzata sexual, unii baieti mai mare obisnuiau sa ma pipaie, tata inca mai obisnuieste sa dea in mine, asa ca mi-a fost destul de greu sa fiu cu vreun baiat mai mult decat amici.Intr-o oarecare masura am reusit sa trec peste astea, am avut cativa prieteni si asa am ajuns si la cel cu care sunt acum.Nu beau des, dar uneori simt nevoia sa mai fac abuz, intrucat nu-mi prea exteriorizez problemele si, desi stiu ca e o prostie si o iluzie, cand beam parca imi mai treceau starile depresive.Prietenul meu a respectat faptul ca nu doream inca ceva mai mult decat petting pana deasupra taliei, dar in seara aia eram ametiti amandoi si m-a rugat pentru prima data sa-l las sa-mi faca sex oral. L-am refuzat de multe ori, dar la un moment dat mi s-a rupt firul. Fusesem prea ametita si nu-mi mai amintesc cum am ajuns goala, in pat, cu el intre picioarele mele, facandu-mi sex oral.Cand m-am dezmeticit, m-am speriat, m-am imbracat si am plecat acasa. M-am resemnat intr-o oarecare masura, am continuat sa fac asta, desi nu simt aproape nimic.Ma simt frustrata, caci mi-as fi dorit ca atunci cand fac asta sa fie ceva special, sa eclipsese tot ce-am trait cand eram mica, dar asa m-a distrus mai tare.Nu regret ca am facut-o cu el, regret ca a fost asa, amandoi ametiti serios, iar eu neamintindu-mi mare lucru de atunci. Mi-a spus ca regreta enorm ca a facut asta, dar nici el nu prea mai era constient de ce face, iar de atunci a incercat si mai mult sa ma ajute sa trec peste astea si celelalte probleme ale mele si sa-mi demonstreze ca ma iubeste.
Suntem de aproape un an impreuna, stiu ca ma iubeste, imi demonstreaza lucrul asta zilnic, dar nu pot trece peste faptul ca nu am avut acel ceva pe care l-am asteptat atata timp, iar lucrul asta ma impiedica sa fiu pe deplin fericita.De foarte mult ori ma intristez cand aud povesti despre 'minunata prima data' si ma simt penibil, murdara...Cum pot face sa trec peste asta? M-am saturat sa ma tot simt asa, simt ca ma distruge psihic...Multumesc pentru rabdare.

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ai zis ca ti-a facut sex oral, nu ca te-a penetrat, rezulta ca esti virgina...nu cred ca te-a dezvirginat cu limbahee hee

Deci, practic, desi ti-a facut sex oral, tu nu ai avut parte inca de ''prima data'' (vaginal).

Oricum, un sfat prietenesc : terminati cu bautura!

| anka a răspuns:

E bine ca ai gasit un baiat care te intelege si incearca sa te ajute. Doar el din pacate nu va reusi mare lucru. Mergeti impreuna la un psiholog care va reusi sa te scoata din depresia in care esti. Mult succes!

| Turquoise a răspuns:

@I'mPerfect(a)! Din cate am inteles eu a fost abuzata sexual cand era mai mica, iar peste lucrul acesta nu poate trece sad

| NimiC_9307 a răspuns:

Ceea ce ai patit tu cand erai mica este ceva foarte traumatizant pentru orice femeie/fata, insa nu poti lasa ca acea groaznica amintire sa te urmareasca mereu si, mai ales, nu mai poti sa lasi trecutul sa-ti umbreze prezentul, si cu atat mai putin, viitorul. Este adevarat ca nu niciodata nu o sa uiti prin ce ai trecut, dar trebuie sa mergi mai departe, gandindu-te ca Dumnezeu ti-a dat pe cineva pe care te poti baza, care te iubeste si care, probabil, nu o sa te lase niciodata la greu. Ti-as recomanda sa vezi un psiholog, dar chair si asa, invata sa uiti, sa te bucuri de viata si sa te gandesti mereu ca ceea ce nu te-a doborat, te-a facut mai puternica! Pupici:*:*:*!