| Necunoscut3 a întrebat:

Hei!
Poate nu este locul potrivit unde sa cer ajutor, dar nu am nimic de pierdut.
În urma cu câteva luni am încetat din a mai vorbi cu prietena mea cea mai buna.Cauza din care nu mai vorbim este un băiat, baiat cu care sunt si in momentul de fata impreuna. Vreau sa spun ca nu ne-am certat sau ceva, doar ne-am distanțat, nu a mai dat niciuna mesaj si s-a rupt tot. Unde vreau eu sa ajung este ca simt un mare dor si nu reușesc sa trec peste prietenia cu ea (si probabil o sa ziceți sa-i dau mesaj, dar am senzația ca totul e din vina mea). Poate dacă eu nu alegeam sa fiu cu acest băiat nu mai eram aici.Dar nu regret ca am ajuns sa fiu cu el, este un om minunat. Cu ea nu mai vorbesc de 6 luni.
În tot timpul acesta alti prieteni nu mi-am mai făcut, nu am vrut sa mai ies cu persoane comune pentru a nu ma mai întâlni cu ea și ma simt singura, foarte singura. Am încercat sa ma apropii de colegele mele dar am simțit ca nu e ce trebuie ..si acum sunt chiar singura, bine il am pe iubitul meu, dar simt nevoia de o prietena și parca nimeni nu o poate înlocui pe ea.
Eu sunt o fire super timida si nu reușesc sa-mi fac deloc prieteni.
As vreau sa știu cum sa reușesc sa trec odata peste toată chestia asta și sa nu mai simt nimic...cum sa-mi fac prieteni noi?

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Dă-i un mesaj. Un simplu hey dacă-ți răspunde spune-i ce simți și dacă nu, te vei împăca mai ușor cu ideea decât dacă te vei gândi zilnic să o contactezi

| Necunoscut3 explică (pentru zurick):

Nu știu de ce nu pot, m-am întâlnit cu ea prin oras si efectiv am simțit nevoia sa ma îndepărtez imediat de ea, de parca mi-ar fi rușine sa dau ochii cu ea.Ma simt vinoavata pentru tot ce s-a întâmplat.Luna trecuta a fost majoratul ei, nu m-a chemat (probabil nu ma duceam), dar totuși i-am spus lma. Într-un fel nu știu dacă mai are vreun sens sa vorbim, au trecut 6 luni fără niciun mesaj, dar și simt ca nu găsesc niciun prieten ca ea. Mi-e super greu, dar nu cred ca o sa găsesc rezolvarea pe site uri, ar trebui sa ma rezolv singură, totul tine de mine
Mulțumesc mult pentru răspuns ❣

| zurick a răspuns (pentru Necunoscut3):

Știu că e greu sa dai anumite mesaje, dai un hey apasa și dupa nu mai ai ce face.