| vivi85 a întrebat:

Ma intreb mereu daca nu-mi ofera sotul nimic, nici la ocazi speciale, nici atentie, nici ajutor cat de catsi-mi da impresia ca nu ma mai iubeste, ce sa fac? adica se poate sa existe iubire daca te simti singura desi esti in 2? daca ma simt doar folosita si foarte putin sau foarte rar simt ca ma iubeste, ce sa fac? precizez faptul ca sunt maritata cu el de 3 ani, avem o fata de 3 anisi ne cunoastem de 9 ani. la inceput era altfel dar acum ma simt invizibila pentru el si stiu f sigur ca nu se pune problema ca ar avea pe altcineva. El spune ca ma mai iubeste dar nu se vede asta.Este posibil sa iubesti asa fara sa arati?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna,da,se poate.Pt ca multe persoane nu stiu sa arate acest lucru,nu stiu sa se manifeste,sa arate persoanei iubite ce simt.
Eu nu cred ca nu te iubeste,pentru ca din moment ce te-a facut sotia lui si aveti si o fetita (sa iti traiasca),va leaga cu siguranta sentimente puternice,doar ca intre timp mai apare obisnuinta,monotonia,serviciul,stresul,multe probleme si atunci uiti de atentii.
Trebuie sa existe comunicare intre voi,sa ii spui ce ai pe suflet,ce te doare,te iubeste cu siguranta,dar ori e el de fel o persoana mai rece,mai distanta,ori nu stie cum sa iti arate ce simte.Dar sigur nu ar putea sta fara tine.
Toate inceputurile sunt frumoase, dar cu timpul nu poti sa ramai la fel, se mai schimba omul.Nu poate fi mereu ca in prima zi,la inceput intre voi poate a fost asa o iubire intensa,indragosteala de la inceput cand simti mii de fiori,acum sigur este o dragoste adevarata dar una mai linistita mai `comoda`.
Nu e bine ca te simti asa singura si cum ti-am mai zis spune-i ce simti, iesi-ti si voi in diferite locuri, fi tandra cu el si incearca sa il faci sa se simta iubit si fericit si atunci si el te va recompensa.