| anonim_4396 a întrebat:

ma numesc Alex si am 17 ani.Am o relatie cu o fata de 16 ani de un an si doua luni aproape.Inainte sa pun intrebarea as vrea sa prezcizez ca nu am avut contact sexual.Cand facem dragoste, nu e ca nu ma excit, ma excit dar, poate va parea ciudat, nu mi se scoala ca si cand ma masturbez.Tin sa precizez ca e prima fata cu care fac dragoste, pe care o vad dezbracata pe care o ating si etc.Chestia asta chiar ma deranjeaza, si as dori un sfat, o lamurire cu ce as putea face in porivinta asta!

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Cu alte cuvinte iti moare la intrare. Iti doresti prea mult si nu esti pregatit si de aceea putinta se micsoreaza. Nu cred ca ai o problema functionala ci una psihologica sau poate mai la obiect spus de experienta. La 17 ani nu stiu ce sa zic daca ar trebui sa ai sau sa nu ai experienta. Eu m-am culcat cu o fata in anul IV de facultate asa ca...

| CodeLights a răspuns (pentru ywar):

Așa ai pățit și tu de văd că te pricepi la toate laughing
Să ințeleg că vorbești din experiență de viață? laughing
Ți-a muirt la intrare și ție și acuma vi și ne impărtăsești?
Cum de nu iți este rușine să dai răspunsuri atăt de penibile?
Poate omul este ne-mancat, sau ne-dormit, sau poate că doar o iubește pe tipa cu care este el iar atracția sexuală lipsește cu desăvărșire!
Hello, unde este omul ăla inteligent care te tot lăudai că ești?
Dacă tipul se masturbează des, și aceasta poate să fie o problemă!
Dar na, vai de capul tău! laughing

9 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
A face sex si dragostea inseamna sa ai un contact sexual. Deci, ai sau nu? Sau faci doar petting? Ca nu prea inteleg.
Iar chestia cu scularea poate sa aiba mai multe cauze.
-Vine de la tine, adica iubita ta nu te excita ( in gandul tau) atat de mult. adica nu simti o atractie atat de mare fata de ea.
-Ea trebuie sa isi dea mai mult silinta.
Mangaieri, sarutari mai pasionale, unele atingeri, muzica, lumanari parfumate. Incercati inainte de petting, sex, dragoste ( ce faceti voi), sa va excitati prin mesaje, sau la telefon, inainte de a va intalni cu cateva minute, pentru a fi excitarea si mai mare, sau jocuri excitante.
Trebuie sa intretineti atmosfera, amandoi si sa lasati inhibitile deoparte.

| corbulalbrosu a răspuns:

Mai mult ca sigur este de natura psihologica deci te sfatuiesc sa apelezi la un specialist, un psiholog.

| corbulalbrosu a răspuns:

Si pettingul poate fi considerat dragoste daca la final ambii parteneri ajung sa aiba orgasm si ejaculare, nu este absolut nevoie de penetrare.

| LaLaura a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Eu nu am mai auzit de dragoste prin petting, pai ori e sex, ori e dragoste, ori e petting, sunt lucruri diferite, cele 2 ( adica sexul si dragostea) au nevoie de contact sexual, iar al 3-lea e vorba de excitare si finalizare ( dar poate lipsi) dar fara contact sexual ( masturbare mai pe romaneste).

| Emilian65 a răspuns:

Mai copile, nu ti se scoala ca la masturbare pentru ca este prea obosita. Ia fa tu o pauza de cateva zile, la masturbare si ai sa vezi ca totul va fi bine.

| Justmy999 a răspuns (pentru Emilian65):

Ma masturbez rar, o data la 2-3 saptamani

| NumaiIdioti a răspuns:

Esti primul caz din lume care face dragoste dar nu a avut contact sexual, implicit e virgin.

| djlukass a răspuns:

Intrebarea ta e fara sens. Nu m-a dus cu capul decat la un banc scurt dar bun. O prostituata si un parlamentar se intalnesc la o cafea. Parlamentarul spune ca el este cel mai onest si sincer parlamentar din Romania iar prostituata vine cu replica : Si eu sunt prostituata dar nu fac sex. Eee cam despre asta discutam si in cazul tau nu ai contact sexual dar faci dragoste. Erai sa ma prinzi lepra mica ce esti.