| BogdanAdriana a întrebat:

Cum o conving pe iubita mea sa facem dragoste? am 7 luni cu ea de relatie,o excit,o ating acolo jos etc,dar nu vrea, dau funda

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vad ca te cheama Adriana. Sunteti lesbi?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sigur ea are pe altcineva, si in acest caz numai are rost sa continuati

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie sa o convingi. Daca nu vrea inseamna ca nu vrea.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum nu zici nici macar ce varsta aveti, iti pod enumera catea situatii:
- poate este mult prea mica de varsta (minora) si nu-si doreste inceperea vietii sexuale la anisorii astia.
- ori poate nu este pregatita sufleteste si trupeste sa faca acest pas important
- ori poate vrea sa fie mireasa virgina cand se casatoreste si sa se daruiasaca numai barbatului cu care se marita

| dullcat a răspuns:

Nu exista dragoste cu forta si nici sex. Daca da, se numeste viol.Simplu.Nu trebuie sa o convingi, ci doar sa astepti pana cand si ea se decide asupra actului, asta daca intr-adevar ai respect pentru ea sau vreo farama de iubire.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă ea nu vrea sex, nu ai ce face.

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Probabil a rămas cu o traumă din fosta relație.
Și cel mai probabil, se teme că dacă ajungeți la sex, este posibil să îți pierzi interesul pentru ea.
Dacă nu vrea, nu o forța.
E 100% dreptul ei de a lua o decizie.
Oricare ar fi aceasta, nu îți rămâne de cât să îi respecți decizia.
Dacă o iubești, vei avea răbdare.

| DarianVicentiu a răspuns:

Nu trebuie sa vrea ea daca vrei tu