| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma numesc alex sunt in clasa a 6-ea si imi place de o fata din clasa si nu stiu cum sa fac ca sa stiu daca ma place.Azi si-a scos piciorul din ghips(poveste lunga)si m-a pus sa o ajut doar pe mine din toata clasa si nu stiu ce sa fac ca sunt cam timid cand vine vorba de fete.Ca mi s-a intamplat sa o intreb pe una tot din clasa si a spus nu. Apoi a barfit la toata scola ca am intrebata daca ea ma place ca eu o plac.Va rog help sunt disperat

Răspuns Câştigător
| IoanaKincaid a răspuns:

Eu iti sugerez sa te impreietenesti cu ea. Vorbiti pe mess, la scoala stati impreuna, fa glume, poate de ce nu, chiar sa stati impreuna in banca.Nu o intreba direct, poate nu stie nici cum esti tu cu adevarat:pe intai incearca sa va cunoasteti si abia apoi intr-un moment de sinceritate o poti intreba asta...o poti intreba chiar ce parere are despre tine.

Bafta:*

1 răspuns:
| MariiLetz a răspuns:

Ia-ti inima in dinti odata si odata iti va iesi
Si sa stii ca relatiile cu colege de clasa nu prea merg sad