| Deeateiubesc a întrebat:

Ma numesc Alexandra am 16 ani si prietenul meu are 23 de ani suntem de 2 luni impreuna si vrea sa facem dragoste dar mie imi este frica! Spuneti-mi cum este prima oara ce trebuie sa fac daca trebuie sa imi fie frica! Pot sa raman gravida prima oara cand o fac? Si niste sfatuti va rog frumos...

Răspuns Câştigător
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna!
Daca va iubiti reciproc nu are de ce sa iti fie frica.Este normal sa iti pui astfel de intrebari, dar mai intai de toate documenteaza-te
Trebuie sa te lasi purtata de val.Totul vine de sine.Si da, daca isi da drumul in tine si nu va protejati poti ramane insarcinata.Protejati-va.Si in privinta durerii stai linistita.Depinde de organismul tau.
Succes!

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1. Lasa-l impace ca e un pedofil si 2. bagat-i mintiile in cap si fii om nu una care are fantezii sexuale la varste fragede, ai noroc ca nu-l cunosc ca ajungea la puscarie pentru caz de pedofilie.

| Ana94 a răspuns:

Dacă nu te simţi pregătită spune-i cu calm asta. Dacă te iubeşte ar trebui să te înţeleagă, mai ales că are 23 de ani şi ar trebui să aibă mai multă experienţă în domeniul dragostei.Totuşi,nu aveţi decât 2 luni împreună, nu e cam devreme să-ţi ceară să faceţi dragoste? Ai grijă ce faci kiss

| MarTZius a răspuns:

WOW...Dupa doar 2 luni? eu am asteptat-o pe pr mea de 2 ani pana a facut 18 si am avut rabdare iar tie iti cere dupa 2 luni.ala nu te iubeste.clar

| DeeaMarry a răspuns:

Of Doamne...
Daca iti e frica, de ce mai vrei sa o faci?
E logic ca nu e momentul potrivit!

| SteauaROsie a răspuns:

Lol
mda,

iti zic doar adevarul

dar sa nu te sperii

daca esti virgina

o sa te doara foarte tare,

nu esti formata complet

ma refer la corp

(cand iti baga anaconda, iti rupe vreju)

laughing

| Mikka09 a răspuns:

Draga mea dupa doua luni eu cred ca e prea devreme.si stai linistita ca o sa doara putin...si poti si sa ramai gravida daca isi da drumul in tine dar cel mai bine ar fi sa va protejati.deci.multa bafta

| anniebox16 a răspuns:

Esti mica nu fa asta. sunteti de 2 luni impreuna. de unde stii ce intentii are el de fapt?

| lovedy a răspuns:

Da poti ramane gravida cu siguranta. poti ramane gravida si daca iti bagi in **** un stilou, creion, sau alte prostii.te sfatuiesc sa nu o faci macar asteapta pana ai si tu 19 ani nu ti se pare ca esti prea mica? si poate pana atunci iti gasesti un prieten de varsat ta oricum ai grija ca poate nu stiu daca te-ai gandit dar poate baiatul vrea sa faceti sex si daca esti incepatoare(nu sti sa faci)o sa te faca de ras prietenilor lui si altora totusi are 23 de ani si sunteti de 2 luni impreuna(sa nu zica dupa aia ca esti o curva). succes. fundita plsss:*

| lovedy a răspuns:

Heii cu siguranta poti ramane gravida dar ai grija ca prietenul tau are 23 de ani te-ai gandit vreodata ca vrea sa faceti asta doar ca sa te faca de ras in fata prietenilor lui poate are vreo camera de filmat in camera sau altceva ma rog nu cred ca vrei sa fi vazuta ca o curva...parerea mea.succes.FUNDITAA plsss:*

| lovedy a răspuns:

Scuze am trimis din greseala de 2 ori:d

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns:

Pana acum nu ai inteles ca ramai gravida numai daca faci sex vaginal? si numai daca el isi da drumu in tine,deci daca nu foloseste prezervativ.ti-ai luat un prieten cam mare,lui îi fierbe sangele in car, vrea sex, tu esti cam mica

| ovi01 a răspuns:

Eu zic ca daca nu te simti in stare sa faci asta acum sa mia astepti cel putin pana la 17 ani si nu are de ce sa iti fie frica. si inca un lucru foarte important sa o faceti protejat. dar sa ai si foarte mare grija sa nu fie vreun pedofil care profita de tine. funda? puppy dog eyes?

| MireeeLa a răspuns:

In primul rand sa nu faci dragoste cand iti vine menstruatia pentru ca fertilitatea este mult mai mare in al doile rand i-ati anticonceptionale sau mai bine un prezervativ pentru ca asta te protejeaza mai bine(na refer la bolile care se tranzmit prin sex) in al treilea rand o sa te doara un pic pentru ca ti se rupe himenul parca asa se numea iar in al patrulea rand asigurate ca el chiar te iubeste pentru ca "altii" nu o fac si sunt de de 8 luni in sus in rest numai am nimic sa iti zic bafta multa!

| Deeateiubesc explică (pentru MireeeLa):

Bine mersi frumos:*
dar ca sa stiti noi am mai stat impreuna 9 luni jumate anul trecut...

| aikidoman a răspuns:

Pai daca faceti cu prezervativ nu o sa ramai gravida. Daca faci fara prezervativ ...Si vezi ca doar de la 18 ani esti matura si poti sa faci fara nici o problema cu legea.Si daca nu spui la nimeni sa nu iti fie frica dar daca spui prietenul tau ar putea intra in belele.Bafta si ai grija!