| Anaa_7373 a întrebat:

Ma numesc Ana, am 17 ani. si am stat cu un baiat 3 ani de zile.si in astia 3 ani de zile au fost si evenimente neplacute.sadcu toate ca tineam f mult la el m-am desp de el. am stat desp 3 luni de zile.si acum cateva zile a fost ziua lui. m-a invitat si am refuzat sa ma duc, si a doua zi m-au rugat niste prieteni de'a lui sa ma duc, m-am dus. si el i inceput sa planga si imi zicea ca ii pare rau pentru ce a facut si ca si-a dat seama ca ma iubeste si etc. si sincer nu stiu ce sa mai cred. te cautat ma cauta adica avem 3 zile de cand ne-am impacat eu nu prea as vrea sa ii acord asa multa atentie sa incep iar sa pun sufletoh go on.niste sfaturi.sad va rogg mulltcryingcryingsad:*

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ana,da-i o sansa.
Din moment ce a inteles ca fara tine nu-i e bine,ai un picut de incredere.
Lasa-l pe el sa se desfasoare,pastreaza putin distanta si asteapta,nu te ambala.
Stiu ca ti-e teama sa nu suferi din nou,dar,incet,incet, daca vezi ca el regreta sincer si e fericit ca sunteti iar impreuna, o sa iti depasesti teama asta.
Mult noroc!

| consiliera a răspuns:

Sa-mi spui cum ti-ai schimbat numele asa de repede.

| AnaMaria_3489 a răspuns:

Daca sunt la fel de multe momente neplacute, eu iti sugerez sa il uiti. Sa te distrezi cum nu ai mai facut-o si sa il lasi la locul lui. Dar daca tii mult la el, si el tine la tine nu vad nici o problema de a nu fi impreuna. Bafta :*

| Alka1995 a răspuns:

Buna ANAA, eu te-as sfatui sa te impaci cu el, deoarece am trecut si eu prin aceasta faza crying cu o fata, s-a desp de mine ca s-a bagat o fata mai prostuta intre noi 2, si dupa cateva zile de la despartire am suferit enorm de mult. Acum mi-a mai trecut ceva, ceva. Deci daca nu prea ai vrea sa te impaci cu el desi eu totusi te-as sfatuii sa te imapci cu el, lasa inima sa aleaga... Indrumate dupa semnele inimii. Bafta si sper ca te-am ajutatwinking:* PWP :*