| CrinaCorban a întrebat:

ma numesc Crina, am 16 ani si am nevoie de ajutorul vostru! Mie imi place de un baiat mai mare ca mine cu 2 ani (are 18). Nu asta este problema! Problema este ca eu am fost indragostita de el de cand aveam 12 ani! Si nu stiu cum s-a intamplat ca a aflat! Pana atunci ne intelegeam! Dar de atunci isi tot batea joc de mine, ma lua peste picior si mai ales cate o data imi lasa vaga impresie ca ma place! Nu stiam ce sa mai cred! Eram mica! Si acum sunt inca mica, mai am multe de invatat despre viata! Dar atunci chiar nu stiam daca el se comporta asa pentru ca ma place, caci stiti cum se zice, ca baietii tachineaza fetele de care sunt indragostiti! Dar pe de o parte in inima mea stiam ca nu ma place! Am continuat asa pana cand el a plecat la liceu, lasand in urma si micul nostru oras, plecand la Iasi! Am suferit mult! imi spuneam ca nu am cum sa sufar, ca eu nici macar nu stiu ce inseamna cu adevarat dragostea! Nu l-am uitat nici in ziua de azi!

Cand am implinit 15 ani normal ca m-am dus la liceu! Primul an l-am petrecut la un liceu de Limba romana pentru ca imi placea aceea materie! Cu toate acestea am lasat romana si m-am inscris la un liceu de arte, la canto! Dar se pare ca a fost o alegere proasta! Dupa cateva zile de la inceperea scolii il intalnesc pe holurile scolii! Eu nu l-am recunoscut! Era schimbat! Daca odinioara ii sclipeau ochii si era cel mai glumet si popular copil din scoala, cunoscut ca fiind cel ce ii place sa isi traiasca viata, acum avea capul plecat, cu o chitara in spate si in mana tinea telefonul ce il butona de zor! Cand a trecut pe langa mine s-a oprit si m-a strigat! Mirata, imi intorc capul si uitandu-ma mai bine la el ii recunoscusem ochii lui albastri in care te pierzi! Dupa cateva secunde in care am fost bulversata, am fugit spre el si l-am luat in brate! Imi dadusera lacrimile! Spre surprinderea mea, m-a luat si el in brate, nu m-a respins! acum, dupa cateve luni suntem prieteni buni! Dar eu inca tin foarte mult la el! De cand plecase la liceu singura mea grija era sa invat, sa fiu ceva in viata! Nu m-am mai gandit la relatii! Dar acum. Simpla lui atingere ma face sa ma infior... Dar scopul meu nu este sa il cuceresc! Vreau sa il fac sa sufere! Sa vada cat de mult am suferit eu! Stiu ca multi o sa ma criticati, spunand ca nu e bine, dar oricat de mult l-am iubit si il iubesc nu o sa ma las batuta... eu nu sunt genul care sa faca pe altii sa sufere, de aceea va cer ajutorul! As vrea sa imi dati niste sfaturi! Dar inainte sa dati un raspuns treceti ce vreti sa scrieti prin filtrul candirii! Daca vreti sa ma criticati, mai bine nu comentati, nu o sa ajute pe nimeni la nimic! Cel mai bun si intelegator raspuns primeste funda!

3 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Mai lasa-l o perioada.ii cam place sa se joace

| Expressions a răspuns:

Cel mai simplu e sa il faci sa se ataseze de tine, sa schimbati locurile, si cand simti ca te iubeste sa il lasi balta... (dar s-ar putea sa te atasezi si tu de el si nu ar fi un lucru rau sa uiti trecutul si sa traiesti cu el in prezent gandind la viitor)

| Sardinaaa a răspuns:

Ba e foarte bine la ce te gandesti! spor la lucru! fi cea mai rea si cruda, arata-i cum e sa suferi si ce greseala mare a facut!