| Dony20 a întrebat:

Adresez aceasta intrebare mai mult fetelor timide.
Vreau sa stiu cum reactioneaza o fata timida cand intanleste un baiat pe care il place dar nu cred ca are curajul sa arate asta.
Am vazut o fata frumoasa care pare genul meu si vreau sa stiu daca si ea ma place. Nu o cunosc personal, pentru ca nu am vorbit nici o data cu ea, dar ea ma stie sigur din vedere si cred ca stie mai multe lucruri despre mine.
1. Am vazut-o prin oras, am trecut pe langa ea si s-a uitat cu coada ochiului la mine.
2. Am intanlit-o la o petrecere si am vazut ca se uita la mine, iar cand eu mai intorceam capul, il intorcea bursc in alta parte sau isi schimba privirea, m-am uitat si eu cam insistent la ea, mentionez ca se uita pe furis pentru ca nu a zambit deloc, eu m-am uitat la ea si zambeam dar ea nu zambea.
3. Am fost la liceu la ea in prima zi la festivitate, nu stiam ca invata acolo, dar am observat-o intamplator ca a venit langa mine cu inca 2 colege si se uita cu coada ochiului fara sa zica nimic, eu m-am facut ca nu o vad, apoi a plecat.
4. Am trecut cu masina, si am oprit la trecerea de pietoni si a traversat ea cu prietenele ei, apoi a intors capul si s-a uitat la masina.
5. Am fost in club si era si ea cu niste prietene si eram si eu cu o prietena pe care o cunoaste si cu cativa baieti care sunt vecini cu ea. A vb cu fata aia putin, dupa care a venit si a dansat cu un vecin, apoi statea in picioare langa mine si butona telefonul, dupa care am luat-o de maini in agitatia aia si am dansat si eu cu ea foarte putin, doar ca ea nu se uita deloc la mine, cand ma uitam eu intorcea capul si se uita in alta parte si nu am apucat sa o intreb cum o cheama pentru ca s-a terminat melodia si a plecat.
De stiut ma stie sigur si cred ca stie mai multe despre mine decat stiu eu, dar cred ca e timida si de asta nu imi spune nimic. Face pe inaccesibila de parca nu as exista.
Si eu sunt o fire timida asa procedez si eu la fel ca ea, nici eu nu am curajul sa o intreb nimic si o evit de parca nu ar exista, dar eu stau cu ochii numai pe ea.
E evident ca ma cunoaste si se uita dupa mine, dar ma intreb daca ma place pentru ca eu sunt si mai smecheras putin, si nu stiu care e parerea ei despre mine, poate se uita doar asa pur si simplu chiar nu stiu ce sa cred.
Doresc sa fiu ajutat cu cateva sfaturi.
Asa procedati si voi fetele timide?
Cum sa fac sa vb cu ea sa aflu psrerea ei despre mine pentru ca nu vreau sa stie nimeni ca o plac?

8 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

1.Problema ta e că gândești prea mult. Tipa te-a privit de câteva ori, ai zis că te știe, caută să fie cât mai aproape de tine, clar vrea ceva.
E destul pentru tine. Du-te la ea, spune-i că îți place/ca o consideri draguța(sau orice altceva, nu trebuie neapărat să-i 'marturisești' nimic) și că vrei să ieșiți la o cafea.
Dacă încerci s-o înțelegi n-o să faci nimic pentru că mereu când o să crezi că te place, ea o sa faca ceva sa-ti demonstreze contrariul. Nu știu daca intenționat, dar mereu fac asta, crede-ma.
Deci, invit-o la un suc, vorbește cu ea, ce vrei doar nu sta degeaba.
2. Tipa nu e timidă, ți se pare ție. Ai zis că ai vazut-o pe la petreceri și prin cluburi. Câte fete timide crezi tu că se duc în club?

3. Ai vrea sa ce? Sa afli parerea ei despre tine? laughing
Dude, ești băiat. Ai zis că ai mașină, asta înseamnă peste 18 ani. Nu mai ești copil, nu te mai purta ca unul.
Spor.

| Dony20 explică (pentru LoveSleep):

De ce oare ar vrea sa arate contrariul? Adica sa imi arate ca nu ma place si dc nu imi zambeste si nu se uita la mine cand e langa mine? De ce nu ma priveste in ochi?

| LoveSleep a răspuns (pentru Dony20):

Ți-am zis să nu încerci s-o înțelegi.
Oricum, vrei 'mură-n gură'?
Îți place, îți faci 'treaba' ta de băiat.
Asta dacă vrei să faci ceva cu ea.
Dacă nu, ești liber s-o privești toată viața de acum înainte, poate pe la 75 de ani când o să-i moară soțul(pentru ca barbatul moare mereu primul; ce crezi că ne costă că le suportăm o viața întreagă?) o să te bage ea în seamă.

Iar dacă ți-e frică de un refuz sau ceva, gândește-te că în grupul ei de prietene, niciodata n-o să fii "idiotul care si-a permis să-mi spună că sunt drăguță și că vrea să ieșim" ci mai degraba vei fi pampalaul care nu e în stare decât să 'arunce' priviri.

| Dony20 explică (pentru LoveSleep):

Sa stii ca de un refuz imi este frica si ma gandesc ca daca o bag in seama ma poate refuza chiar daca nu ar vrea asta.

| LoveSleep a răspuns (pentru Dony20):

Mai citeste înca de 10 ori ce ti-am scris, apoi da-ti 3 palmi si culca-te.
Maine ai treabă. Salut.

| Dony20 explică (pentru LoveSleep):

Asa am sa fac. O sa vb cu ea orice ar fi. Oricum aveam de gand sa fac asta dar voiam sa stiu dupa semnele astea daca ma place si vrea ceva. Esti fata sau baiat?

| LoveSleep a răspuns (pentru Dony20):

Nu stiu daca te place, dar daca nu faci nimic n-o sa stii nici tu.
De asemenea, nu stiu daca te place, dar e clar ca e interesata. Daca nu era, te ignora complet.

Băiat. Nu asculta fetele, habar n-au ce vor laughing

| FataȘarpe a răspuns:

Stiu ca suna urat. Dar un prieten de-almeu a patit la fel. si pana la urma tipa care am aflat ca e populara la nu stiu ce liceu si-a batut joc. A fost nasol. Suna extrem de naspa. Dar ai putea sa pui o poza de profil cu tine putin. Baietii au mereu impresia ca fetele ii plac (scuze, dar asa am observat) dar se uita doar la fete extrem de frumoase. Scuze daca te deranjeaza. Vreau sa ajut happy