| CrinaMatei a întrebat:

Ma numesc Crina, sunt noua pe aicibig grin..Am o nelamurire si as vrea sa ma ajutati.
Pe 24 Iulie am facut sex protejat si acum am cateva simptome de sarcina:greata, ameteli, durere de cap.
Tin sa mentionez ca menstruatia trebuie sa imi vina doar pe 12 august insa sunt cam stresata:S
E posibil sa am simptome de sarcina dupa 11 zile de la contact?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Și dacă ai făcut sex protejat, de ce îți mai faci griji?
Amețeala, senzațiile de greață și durerile de cap apar tocmai datorită faptului că ești stresată și crezi că ai putea fi însărcinată.
Simptomele de sarcină apar după 21 de zile de la contactul sexual NEprotejat, atunci când nivelul proteinei hCG crește suficient de mult, încât poate apărea în urină, și astfel poate fi depistată o sarcină cu ajutorul unui test.
Dat fiind faptul că ai făcut sex neprotejat, că nu ai sesizat absența menstruației și nu au trecut 21 de zile pentru a crede că este vorba de niște simptome propriu-zise, nu ai de ce să îți faci griji!
Vei vedea că în momentul în care va apărea menstra, vor dispărea și senzațiile neplăcute de greață, amețeală, dureri de cap, etc.
Baftă!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E prea repede sa ai simptome dar iti poti face un test de sarcina, macar sa afli daca ai ramas sau nu

| EmaEmax a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-ti cumperi de la farmacie un test de sarcina.winking

| KameliaAura a răspuns:

Un test de sarcina ar fi mai sigur, te-ai mai linisti si tu

| Original1992 a răspuns:

Pai daca zici ca a fost protejat atunci nu prea cred, ati verificat prezervativul dupa?
mai asteapta si tu un pic pina sa-ti vina menstruatia, poate e de la astawinking

| CrinaMatei explică:

Prezervativul a fost ok.
dar nu pot sa-mi explic starile de voma, oboseala, durerile de cap, de sani..nu stiu
Multumesc pentru raspunsuri:*

| GuessWho95 a răspuns (pentru CrinaMatei):

Starile de voma = poate ti-a pucat ceva greu la stomac
oboseala =insuficient somn
durerile de cap = insolatie
durerile de sani = trebuie sa-ti vina ciclu
[parerea mea happy ]

| CrinaMatei explică:

Sper sa fie asa cum zici tu.Acuma tot ce pot sa fac este sa asteptbig grin
Multumesc!:*

| CrinaMatei explică:

Mdalaughing..am facut un test de sarcina, a iesit negativ. dupa o zi mi-a aparut si menstruatialaughing.
multumesc pentru sfaturi:*