| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma numesc dani si am 20 de ani am si eu o intrebare, ce parere aveti despre sexul neprotejat facut in zilele cu fertilitate scazuta stiu ca este posibil sa ramana insarcinata, eu cu prietena mea o facem neprotejat de aproape 2 ani si nu a ramas insarcinata, nu ejaculez in ea. o zi buna tuturor!

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Practic e ca si cum ai juca la ruleta. Daca nu a ramas pana acum, nu-ti garanteaza nimeni ca la un moment dat nu se va intampla minunea. Metoda asta e buna mai mult pentru cuplurile care-si doresc copii (dar vor sa mai amane momentul conceperii). Daca nu-ti dorestii sa devii tatic, te sfatuiesc sa gasesti alta metoda contraceptiva.

2 răspunsuri:
| Happyjump a răspuns:

Riscul este foarte mic, dar nu poti fi sigur 100%

| Floricikmov a răspuns:

Poate fi si un risc daca pana acum nu a ramas nu poti fi sigur ca alta data nu va ramane.