| antoniaidk a întrebat:

Buna! Luni dimineata am facut sex neprotejat si a terminat in mine
Noi mai facem asa dar in zilele cu fertilitate scazuta. Eram in ziua de ovulatie maxima.
Credeti ca are rost sa mai iau pastila?
Asa pe bune fara misto si gandit asa la rece
Am mai facut in zilele de feritilitate medie tot asa si nu am patit niciodata nimic
Care sunr sansele reale sa ramai insarcinata? Fara sa incercati sa ma speriati
Adca nu ramai insarcinata asa din prima
Nu e ca si cum o data se intampla atunci si ramai asa usor
Ce parere aveti?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La ovulație te ai simțit atrasă sexual de el? Există pilula de a doua sau 10 ovule la 30 de lei, nu va inteleg

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca te poate speria cineva, odata ce te joci cu riscul de atata vreme si nu te-a speriat inca cu nimic.
Deci, da-i bataie cu sex neprotejat si dupa 21 de zile, vezi tu daca esti sau nu gravida!

| Violleta2022 a răspuns:

"Adca nu ramai insarcinata asa din prima
Nu e ca si cum o data se intampla atunci si ramai asa usor"

Ba da, poti sa ramai insarcinata din prima, conditia fiind sa faci sex neprotejat cand femeia este la ovulatie sau in plina perioada fertila si sarcina se produce imediat!

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu cred ca esti inconstienta pana la cer si inapoi, iar postand astfel de afirmatii incurajezi si pe altii sa faca la fel, ceea ce nu este deloc in regula stiind ca pe aici sunt mai mult adolescenti.Sansele de sarcina exista si inainte de ovulatie, fiindca spermatozoizii pot trai pana la 5 zile.La ovulatie acestea sunt cele mai mari, dar repet, nu inseamna ca doar atunci exista riscul de sarcina.Gasesti o gramada de articole pe aceasta tema, scrise de medici, dar din moment ce nu ti-ai luat 1 minut sa cauti pe google, e destul de clar cat de mult te intereseaza.Noi nu avem cum sa iti calculam tie sansele, iar aici nu se poate oricum vorbi de pareri, ci de facts, de adevarul spus din punct de vedere medical.

https://medicool.ro/......27665.html

| VoidEternal a răspuns:

Sunt multi factori la mijloc. Iar dacă toți acești factori sunt îndepliniți, nu contează ca e prima oară sau a mia.

Unii încearcă ani, dar sunt cazuri de sarcină la dezvirginare. Nimeni nu știe.

| carevaescu a răspuns:

Pai asta e menirea ei.
Cu cât aștepți mai mult cu atât cresc șansele de sarcina

| antoniaidk explică (pentru carevaescu):

Nu e mai ok pentru mine sa fac avort medicamentos in cel mai rau caz decat sa iau pastila aiurea?

| carevaescu a răspuns (pentru antoniaidk):

În niciun caz.

| Cavaler001 a răspuns:

Nu încearcă nimeni sa te sperie, dar ți.o faci cu mâna ta.mă rog ai înțeles tuhappy
Ia pastila de a 2-a zi care știi că nu prea e vitamina pentru. corp daca nu ati vrut sa faceți cu prezervativ și nu va stresati acum.

| andrey69 a răspuns:

Se poate ramane insarcinata si daca doar o faceti fara protectie si nu isi da drumul in tine, depinde de mai multi factori

| Bobbi1234 a răspuns:

Nu se stie cand poti avea surprize si sa ramai insarcinata. Nu te poti baza ca nu ramai asa usor.