| IrenneDrt a întrebat:

ma numesc daniela si am 13 ani.de aproximativ 3 saptamana am o relatie cu un baiat in varsta de 19 ani.Relatia noastra merge f f bine.la inceput imi era frica sa ma comb cu el din cauza sexului. in timp mi-a explicat ca nu trebuie sa avem acest contact din moment ce ma iubeste.acum.din ce am auzit de la parinti prieteni etc.ca la varsta lui ar trebui sa faca asa ceva si ca nu este normal sa nu o faca din moment ce are 19 ani.Este un baiat foarte de treaba. s-a imprietenit cu parintii mei. urmeaza sa maergem la mare dar problema este ca ma simt prost deoarece eu nu pot face acest lucru.nici nu stiu ce sa fac.sa imi incep relatia sexuala chiar daca el nu imi cere asta? relatia noastra nu va fi ca inainte daca nu fac acest lucru? VA ROG FRUMOS DATI'MI UN RASPUNS-DAU FUNDITA.multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Fatacuochicaprui a răspuns:

Aceeashi problema o am si eu, eu am 14 ani iar el 18, iar pr meu mia sp clar ca daca eu nu vreau sa imi incep viata sexuala, at nu imi va cere asta prea curand, iar in cazut tau cred ca este la fel, poate te iubeste mt sh tine la tine mai mult decat la el, parerea mea este ca esti cam frageda pentru a face acest lucru, virgina esti o sg data in viata sh dc sa nu profitsibatting eyelashes daca el nu tio cere sh uh nu vrei nu o face, el sg te va intelegewinking

17 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Parintii tai au fost de acord? Aia ce parinti sunt, imaginari?
La 13 ani. ce sa-ti mai zic. Mai bine fa sex cu papusile.

| anduta160 a răspuns:

Nu cred ca merita nici un baiat sa iti pierzi tu virginitatea la 14 aniwinkingparintii tai ar fi de acord cu asa ceva? ai grija de tine si nu te mai gandi la tot felul de prostii

| claudiea79 a răspuns:

Daca faci sex cu el la 13 ani el te poate parasi dupa aceea si o sa ramii traumatizata de actul in sine. si o sa urasti barbatii. daca nu floseste prezervativul poate te trezesti cu un copil. vrei sa faci mincare la virsta asta? sa speli copilu la fund? ai banii sa il cresti? mai bine iti vezi de scoala; faci liceu; un viitor; te angajezi. abia pe la 18 ani sa te gindesti la dragoste. acum invata sa gatesti; sa citesti o carte; sa iti faci prietene; ia-ti o pisica; plimbate

| Daiana_1431 a răspuns:

Baietii astia isi bat joc de voi si voi?! corupere de minori laughing cum sa va iubeasca straight face

| Swabia a răspuns:

Doamneee jur ca sunt oripilata de tocmai ce am citit!
Bai fato, ai 13 ani! Daca nu acum te bucuri de copilarie, cand vei face acest lucru: cand vei avea 30 de ani? Cand vei fii preocupata de salariu, de credite, casa, masina, copii, pensie. etc?
Eu sunt cu ceva anisori buni mai maricica decat tine si ce n-as da sa fiu iar un copilas, iar tu te gandesti la SEX la 13 ani?! Un ultim lucru, avatarul pe care il ai pur si simplu iti intareste obiectivul pe care il ai: "SEX!"
[.`ai de mine frate, ca nici dragoste, ei ii trebuie sex!] laughinglaughing

| traficanta a răspuns:

Bai ce *** aveti cu avataru' fetiiiiiiiiiiiii? straight face E problema. ei, lasati`o in pace, daca vrea sex sa faca sex, lasati-o in pace n-o mai criticati.Adevaru' e ca eu la varsta ta nu ma gandeam la sexlaughing Stai cu el daca iti place de el, desi la 13 ani nu e decat o atractie, el are 19 ani are si el nevoile lui, asta vrea sex nu sa stea cu tine, o sa se plictiseasca in curand, profita de moment daca vrei laughing Glumesc. Fa ce vrei. Dar iti recomand sa nu te culci cu el de la varsta asta ca s-ar putea sa ramai cu traume, sincer.

| Andreea_7493 a răspuns:

Eu zic sa nu faci asta, iti distrugi copilaria s i apoi esti prea mica pentru a-ti incepe viata sexuala. De ce nu iti gasesti un prieten mai apropiat ca varsta? El gandeste total diferit spre deosebire de tine ei este si firesc ca nu te va astepta pe tine 100 de ani ca sa o faci cu el.Il al doilea rand eu, personal nu stiu ce este in capul parintilor tai.ar trebuie sa fie constienti ca totusi el are 19 ani si are anumite "nevoi"

| vasiledumitru a răspuns:

Nu face sex din mai multe motive:
1 - e periculos la varsta ta, intreaba orice doctor
2 - nu prea iti dai seama ca e mare pacat si iti poti distruge o mare parte din viata, si sa ramai cu traume psihologice.
3 relatia nu va mai fi ca inainte, asta e sigur, nu ti pot spune cat de rea va fi relatia dar sigur se va inrautati, eu am vazut destule cupluri care au facut sex si apoi chiar daca o perioada au mai fost prieteni, insa apoi a venit o perioda de suparare si necaz cand au trebuit sa plateasca pentru pacatul facut
4 - Daca vrei sa fii fericita nu face sex, te ai intrebat vreodata de ce cand ajuti pe cineva te simti bine, raspunsul e simplu, pentru ca faci voia lui Dumnezeu si Domnul te rasplateste pentru binele facut, insa daca vei face rau Dumnezeu te va pedepsi.
Nu vei mai fi la fel de fericita daca vei face sex.

Răspuns utilizator avertizat
| Micheline a răspuns:

Fetelor voi ati luat-o razna?straight faceEu la 13 ani habar nu aveam ce e ala prieten si mai ales, nu aveam nici cea mai vaga idee legata de viata sexuala.Treziti-va odata! Ai 13 ani si esti cu un baiat de 19 ani? Doamne, dar parintii tai poarta numele de "parintii"doar pentru ca ti-au dat viata? Se implica oarecum in educatia ta? Sa numai vorbesc de poza de la avatarstraight faceEu zic sa termini cu lucrurile astea si sa iti vezi de treburile si obiceiurile pe care le are un copil normal de 13 aniwinking. Poti sa-mi dai cati stupizi vreihappy

| ingerell a răspuns:

Nu
ramaneti la stagiu acesta
te va astepta daca te doreste

Răspuns utilizator avertizat
| Ancestralsoul a răspuns:

In primul rand e imoral ce face el, chiar daca te iubeste.La 13 ani inca nu esti pregatita pentru iubire, sex si alte chestii de acest gen.In primul rand ar trebui sa te ocupi mai mult de dezvoltarea ta, atat intelectuala cat si fizica.Acesti ani nu ii vei mai regasi vreodata si sa stii ca vei avea parte destula de iubire si sex si implicit de foarte multe dezamagiri.Cinci minute de placere si te poti alege cu o viata distrusa, ratata.Gandeste-te bine, inca esti o copila, asteapta pana la 17 ani macar, nu te grabii, ca vei mai gasi barbati destui in lume. Fara resentimente.

| ioana_4251 a răspuns:

Cat de insistent este prietenul tau pe acest subiect si cat de mult iti doresti tu acest lucru? Daca iti dai un raspuns la intrebarile astea nu e mult pana la o decizie. Documentarea e totul si in materie de sex si in materie de sentimente, nu uita asta.winking

| florin9316 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa ai putina rabdare si cand te simti pregatita ai putea discuta cu el si ati putea consuma actul

| angy_3059 a răspuns:

No comment!

| gabitzzzu a răspuns:

Si eu am 14 ani si sunt cu un baiat de 19 ani.eu zic sa nu faci prostia sa iti incepi viata sexuala la varsta asta. daca vrea sa te astepte pana te simti pregatita( asta daca nu esti deja). sau mai bine astepti pentru ca mai ai destul timp si mai sunt baietiwinking