| marmaraqwer1997 a întrebat:

Doresc cate mai multe pareri daca se poate, atat de la fete cat si de la baieti ...am 19 ani si am o relatie de 5 luni (eu tin la el foarte mult,si el tine ),faza este ca eu sunt virgina,iar zilele astea am avut o discutie cu el pe tema asta.E un baiat dragut, poate avea orice fata, m-a intrebat de ce nu vreau sa ma culc cu el (indirect) si i-am explicat ca nu vreau la varsta asta ( urmeaza sa plec la facultate in alt judet) si nu vreau sa regret daca ne vom desparti.El a spus ca indiferent daca ma culc cu el s-au nu tot nu se desparte. Problema e ca nu stiu ce sa cred, daca nu face asa doar sa ii cad.Nu e genul acela de baiat cuminte si a avut mute relatii dar pasagere. Cica nu a pus suflet cum a pus in relatia noastră.

7 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Deci ți-e teamă să nu-l pierzi, dacă ține la tine nu o să-l pierzi. Iar dacă pleacă înseamnă că nu te merită, tu nu ai avea nicio vină e strict alegerea lui.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

"El a spus ca indiferent daca ma culc cu el s-au nu tot nu se desparte". Si? Daca nu o sa se desparta de tine, atunci poata sa astepte pana te vei simti pregatita.

| Eduard196 a răspuns:

Nu te baga! Ai motive foarte bune sa nu o faci!

| marmaraqwer1997 explică (pentru Eduard196):

De ce spui asta?

| Eduard196 a răspuns (pentru marmaraqwer1997):

In primul rand nu ai cum sa garantezi ca nu se desparte de tine chiar daca asa a zis. Si avand in vedere faptul ca poate avea orice fata dupa cum ai zis... Apoi daca asta se intampla cand pleci la facultate durerea sufleteasca e groaznica.

| StGaLLa a răspuns:

Blureli na pus suflet doar in asta pun omu vrea sex ce sa mai daca pleci il lasi cu "ochiu" in soare 19 ani viata e lunga balta are peste ce sa faca sa stea pe USCAT? laughing)

| RoxanaPop a răspuns:

Daca baiatul tine la tine, cum spui tu, nu te va forta sa faci ceea ce nu iti doresti. Daca nu iti doresti sa se intample acum, nu este nici o problema.Vei avea tot timpul din lume. Poate ar trebui sa mai treaca un timp pentru a vedea ceea ce vrea cu adevarat. Totul tine de tine!