| DianaManolache a întrebat:

Buna, ma numesc Diana si sunt in clasa a 10 a.
As avea doua intrebari pentru voi si vreau sa fiti cat se poate de sinceri si seriosi. Deci imi place mult un baiat din clasa (el nu stie) si obisnuiam sa vorbim aproape in fiecare zi pe Facebook, si la scoala(dar mai putin). De cateva zile (cam 4-5) nu mi-a mai scris deloc.
1: Credeti ca nu il mai intereseaza? sau poate si-a dat seama ca il plac si nu este interesat?
2: Daca incepem sa vorbim din nou, ce subiecte as putea vorbi cu el? Dati-mi idei despre ce as putea vorbi cu el, cum as putea incepe o conversatie, va rog.
As vrea sa raspunda in principal baietii, dar orice parere ma ajuta!
Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Daca nu ti-a mai scris nu inseamna neaparat ca si-a pierdut interesul cum vad ca au zis niste ''experti'' in gandirea adolescentilor.Pur si simplu baiatul daca habar nu are de faptul ca el prezinta interes pentru tine, nu are nici un motiv sa te contacteze zilnic.Adica tu nu-i oferi nimic la care sa vina.El considera doar o relatie de prietenie si atat.Iar cu prietenii sunt si perioade in care nu vorbesti zi de zi.Sau mai este o varianta pe care as face-o eu in situatia lui.Sa nu te mai bage in seama o perioada ca sa vada daca il cauti.Prin asta se poate lamuri daca il placi ori ba.Iar tu cum nu l-ai mai cautat pentru ca orgoliu si pentru ca dracu stie ce este in capusorul tau, s-a lamurit de contraiu foarte probabil. Felicitari, vei muri singura rolling on the floor

| DianaManolache explică (pentru siriusblack98):

Crezi ca ar trebui sa ii dau mesaj? laughing) de marti nu am mai vorbit

| Laila12Izabela a răspuns (pentru DianaManolache):

Dacă ești genul de fata curajoasa, da-i tu prima mesaj, dar e mai bine sa-l lasi pe el sa faca primul pas

| siriusblack98 a răspuns (pentru DianaManolache):

Bineînțeles că asta ar trebui sa faci. Pe lângă a-i da mesaj ar cam fi cazul sa-i spui și că-l placi. Pentru ca nu te mai chinui nici tu și cred ca are și el dreptul sa știe asta. Poate chiar te place, n-ai de unde sa știi.

8 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Daca nu ti-a mai scris inseamna ca si-a pierdut interesul, nu-i mai da mesaj, o sa pari disperata.
Si eu primeam mesaje de genul si era foarte enervant.
Daca te place o sa-ti dea el mesaj happy

| Laila12Izabela a răspuns:

In primul rand daca nu iti mai raspunde, sau nu mai vorbiti, înseamnă că si-a pierdut interesul, sau i-a atras atenția altcineva. Dacă începeți să vb din nou incepe cu subiecte banale.Nu întreba niciodată din prima un băiat despre planuri de viitor.

| UsersBoss a răspuns:

L-ai tinut prea mult de vorba, sa zic asa. Ati vorbit atata timp drept prieteni foarte buni, fara ca tu sa ii dai un hint ca il placi, ca vrei o relatie. Intreaba-l daca nu vrea sa iesiti la o plimbare sa mai stati de vorba ca ti s-a facut dor. La intalnire il iei si tu de mana, te aproprii mai mult si poate te va saruta. Daca nu, fa-o tu si vezi ce reactie are. Doar daca il cunosti foarte bine si sti ca nu te va barfi prietenilor. Daca nu esti sigura pe el, nu e bine. Inseamna ca trebuie sa cauti altceva. Daca iti faci curaj si faci asa, daca va fi bine, sa imi trimiti un mesaj sa ma bucur si eu happy