| Winners10 a întrebat:

Salutare. Cum / cu ce subiect as putea incepe o conversatie cu o fata pe Facebook? Si ce sa vorbim in contibuare? Please help happy
Va rog raspunsuri serioase daca se poate
Multumesc anticipat ????

7 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Nu e mai bine sa-i dai intalnire fata-n-fata?
Lasati virtualul, nu ajuta la nimic. Dimpotriva, ridica ziduri mari si grele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu stii despre ce sa vorbesti, atunci nu ii mai scrie. Ideile vin de la sine, nu le iei de pe TPU.

| Boss_Ionut_1999 a răspuns:

Cum am vazut ca a mai scris si o alta persoana, nu poti sa ceri asa ceva, nu avem cum sa stim noi ce sa ii spui tu daca nici tu care probabil o cunosti cat de cat nu stii.

| natalia7prut a răspuns:

Să îi spui ceva amuzant cred acum depune de ea la mine de as avea pe cineva si as fi supărată asta ar fi metoda.Mult noroc să o împaci.

| blackgirl1875 a răspuns:

Raspunde-i la poveste cu ceva amuzant.Sau scrie-i simplu hey. Daca nu este nesimtita,in cazul in care este las-o balta,o sa iti raspunda. Vorbiti putin si daca iti da seen scrie-i:,,Poate esti ocupata,dar spune asa te rog. Urasc seenul!"Daca are bun simt isi cere scuze si nu o sa mai lase seen, poate o sa iti scrie din cand in cand.Fa glume bune, incearca sa o intrebi de vise si de familie, spune-i citate.Fa-o sa se simta bine si dorita, ca ea sa vrea sa fie in compania ta.laughingSucces!

| 94Kiddo a răspuns:

Salut Winners10,

Nu stiu cum sa-ti spun, dar, ar fi ok sa incerci sa-ti scoti din minte "combinarea" pe internet. Nu asa construiesti o relatie mai serioasa, ci, una de prietenie, si nu vrei asta.
Daca iti place fata respectiva, ar trebui sa o scoti cumva la o plimbare/ in oras. O chestie importanta, e sa ai incredere in tine.
Primul pas, cum sa intrii in discutie cu ea: "Buna Andreea/Ioana/Paula... Ma gandeam sa-ti scriu ceva dragut, dar, astazi m-am cam pierdut. asa ca, ce faci?" (Asta fiind un mic exemplu). Ea va rade cel mai probabil, ti-ar raspunde si te-ar intreba ce faci, si de acolo vine de la sine. Incearca s-o faci sa zambeasca cu glume micute (fetelor le place asta).
Bafta!

| Winners10 explică (pentru 94Kiddo):

Nu suntem din acelasi oras... de aceea am intrebat, am mai vorbit acum ceva vreme, i-am propus sa iesim a fost de acord dar a fost plecata dincolo o perioada de 3 luni si dupa ce a venit nu em mai vorbit. Pentru mine nu ar fi distanata o problema... sunt can 120 km