| JustMe2099 a întrebat:

Ce pot vorbi cu iubitul meu? Atunci cand ne intalnim abia daca scoatem doua vorbe. Asa se intampla si atunci cand vorbim la telefon. Chestia e ca eu sunt putin mai timida si el e ala mai indraznet, dar chiar si asa el nu incepe nici o conversatie, mai incerc eu sa deschid o conversatie dar nu prea lunga. Deci in concluzie despre ce am putea vorbi? Ce subiecte sa abordam? [ P.S. Nu raspundeti, ca daca nu avem ce vorbi nu ne potrivim ] Funda happy

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Relatia voastra ori este la inceput ori scartaie.

| HolyPotato a răspuns:

Normal că nu aveți ce vorbi. Mai nou, toți vă băgați în relații și nici nu știți de ce.

| wolder a răspuns:

Uite cum facem noi si vorbim ore intregi:

il intrebi ce-a facut in ziua aia, el incepe sa spuna, la noi asta dureaza, apoi spun si eu, de ce sunt trista si suparata, noi vorbim mult si despre familiile noastre avand o relatie serioasa ne intereseaza.
Voi puteti sa vorbiti despre filme, ce genuri ii plac, il pui sa-ti povesteasca filme, ii pov si tu poate e interesat, ii spui de muzica e mult de vorbit despre acest subiect, daca aveti prieteni comuni discutati despre ei.
Schimbati impresii, noi niciodata nu ne plictisim si vorbim tot timpul despre tot felul de lucruri: facem glume amuzante pe seama multor lucruri, discutam despre defectele noastre foarte deschis, despre mancare, despre scoala, despre carti, despre oricee.
Mult succes

| neutrino a răspuns:

Unii vorbesc non-stop si nu reusesc ceea ce tu, sau voi, ati reusit prin nici cele doua vorbe: sa fiti iubiti. Ati atins deja apogeul relatiei, fara cuvinte. Mai mult decat iubire, nu se poate. Daca totusi doressti sa adaugi si ceva romantism iubirii voastre, spune-i povestea vietii tale si, sigur ii vei capta interesul. Dar ai grija, nu-i spune toata povestea intr-o singura zi, fa un fel de serial.

| h3r a răspuns:

Păi cam așa zicem... dacă nici față-nfață nu comunicați, n-o să meargă prea mult și prea fain.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre acele subiecte pe care le aveti in comun ca doar nu o sa vorbiti de cum se mascaresc ponta si basescu

| suntZeu a răspuns:

Baiatul trebuie sa aiba initiativa maiales daca el e cel indraznet... daca cand il vezi intri in pana ia-o incet cu propozitia "Si ce ai facut inainte sa ne intalnim" de acolo o sa plece totul e cea mai simpla chestie, daca te tine in raspunsuri bine straight face da straight face nustraight face poatestraight face e cam jenant pentru ca carei fete ii place un baiat care nu poate lega 2 vorbe? Nu vreau sa iti spun ce vrei tu sa auzi vreau sa iti spun adevarul

Daca tot nu aveti ce vorbi sarutativa pana prindeti curaj, sau poate chiar mai mult, sincer nu ai nevoie de 1000 de cuvinte pentru ca 10 atingeri sunt mai mult decat elewinking

| NiKoLeT a răspuns:

Pai...depinde ce va plaace. filme, jocuri, carti, literatura, scoala, prieteni, evenimente si multe altele, perepetii de cind erati mici, timp liber, flori cadouri, familie. de ex in cazul meu este invers, cam timid si eu mai indrazneata, dar mereu gasim ceva comun, adica ft mult glumim. tu poti sai adresezi intrebari de care nu reusesti sa le dai in scris, sau de ex sal intrebi cam ce sens are pentru el un anumit status etc, sau despre profesiile care vi leati ales ( daca ink invatati)... sunt multe si de toate, pursisimplu trebuie sa incepi o conversatie si de la ea poti sa ajungi cu totul la alt subiect, de ex discipline si cultura, pina la dragoste si viata de zi cu zi.BAFTA!

| NNella a răspuns:

Puteti vorbi despre lucrurile ce le aveti in comun, pasiunile fiecaruia, muzica, filme, sport happy

| Mihaela_Miha_1999_WdCc a răspuns:

Buna nu prea stiu cum sa vb cu prietenul meu