| floryevy a întrebat:

Buna ma numesc flory am 13 ani si poate o sa vi se para ciudat ce am sa va intreb! inca nu am sarutat un baiat de fapt am sarutat un baiat la 11 dar nu mai stiu cum se face imi explica si mie cinevabig grinbig grinbig grinbig grin? dau funditabig grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| SlowLikeSnow a răspuns:

Pai trebuie' sa ai si cu cine sa te saruti nu?big grinMa eu am avut primul sarut adevarat la 13 ani si chiar imi faceam griji sa nu dau gres etc. dar cand am ajuns la fata locului pur si simplu am facut-o(ne-am sarutat) dacaa explic:apropiati buzele deschizi usor gura ii cuprinzi buza de sus sau de jos dupa aia deschizi gur mai tare si stati limba'n limba intelegi? papa:*

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, este ciudat că îți faci tu griji care este mai este treaba cu sărutul!
Te vei descurca la fața locului, lasă-te purtată de val dar cu cap!
La mulți ani în noul an!
Pa, pa.

| sofia_8041 a răspuns:

Nu-i nimic ciudat ca nu te-ai sarutat pana la varsta de 13 ani.Eu la 15 ani am avut primul prieten si primul sarut adevarat.
Dar ca sa-ti raspund la intrebarea ta: trebuie doar sa-i atingii buzele usor si pe urma te lasi purtata de val.deschizi gura, ii atingi limba cu limba ta, si crede-ma ca totul va veni de la sine.
Nu este un mod clasic de a te saruta fiecare persoana o face diferit.

| νєησм a răspuns:

Poate sa zicem ca esti in parc si baiatul visurilor tale te mangaie pe picior iar apoi isi aporpie buzele de tine si inchide ochi faci acelasi lucru si iti strecori limba printre buzele lui si o plimbi pe acolo si dureaza cam 4 secunde sau cat iti doreste inimabig grin bafta.

| DorelSudoru a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=7kqrIZ700Tc Uite aici. Funda!:)) au fecut tutoriale si pentru. asa ceva.

| RockLegend a răspuns:

Cand saruti inchizi ochii si bagi limba si nah iti va veni natural

| floryevy explică:

Pai imi este frica pentru ca poate daca nu sarut bine sa se desparta de mine

pana acum ne-am pupat ne-am imbratisat suntem impreuna de 6 zile si va veni si momentul sarutuluibig grinbig grinbig grin

| Noname69 a răspuns:

laughing, Nu ai cum sa inveti asta din explicatii laughing, Cand va fi momentul potrivit o sa te saruti si tu si o sa vezi ca-ti iese happy

| Kisses a răspuns:

Ai innebunit laughing sunt madalina