| ramona_2533 a întrebat:

Poate o sa vi se para ciudat ce va intreb dar sunt curioasa: daca ti-a venit ciclul menstrual, in acea perioada nu ai voie sa intri in biserica? Eu asa am auzit, dar nu stiu ce sa cred...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și dacă ai fi mireasă nu mai intri?
Pa, pa.

| iStarry a răspuns:

A fi pe stop nu este un pacat,sunt decat superstitii prostesti! a fi pe stop este ceva normal din organismul tau,sunt sigura ca atunci cand intri in biserica conteaza credinta,pentru asta te duci!
Aceasta interdictie vine din vremuri stravechi cand femeile care erau la ciclu puteau murdari pe jos cu sange,nefiind la vremea respectiva nici vata,nici absorbante si poate nici chiloti! Vremurile s-au schimbat, igiena femeii este exemplara, dar interdictia e ramas!

| thealchemist a răspuns:

Ba da, ai voie, ai voie si la ciclu, si fara basma, si cu pantaloni, ai voie sa intri oricum si oricind.

| Lilia_1576 a răspuns:

Cum a zis diclorofosfat nu e voie pentru ca esti murdara si e pacat

| diclorofosfat a răspuns:

Cam asa ceva, se zice ca nu ai voie fiindca atunci esti "murdara"

| Deni7 a răspuns:

Da, am auzit si eu.
Prima oara mi-a spus mama, apoi ne-a explicat si profesorul de religie.
Deci, eu cred ca este adevarat.

| Dyana_3851 a răspuns:

Nu nai voie... nai voie deloc sa intri in biserika, pentru ca e pacat...

| ramona_2533 explică:

Ok nu e voie nu e voie si e pacat dar dc? Vreau mai multe detalii. Asta am auzit si eu

| Bizz_4152 a răspuns:

Nu, nu ai voie big grin