| ioana_1247 a întrebat:

ma numesc ioana si am 16 ani si 7luni.anul trecut prietena mea cea mai buna s-a combinat cu un baiat iar eu ieseam cu ei sambata la discoteca si duminca la suc. dupa ceva timp am cunoscut un prieten(robert)de-al lui.gagiul prietenei mele la ajutat sa se combine cu mine.cat am stat impreuna, timp de o luna, baiatul ma si inselat exact sub ochii mei si apoi venea la mine ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic.am renuntat la el si mi-am facut alt prieten insa acesta vroia sa se culce cu mine iar eu fiind virgina nu am acceptat si l-am lasat.insa in momentul de fata robert tot imi face curte si vrea sa fim din nou impreuna.momentan simt ca trebuie sa-i arat ce a pierdut respingandu-l si purtandu-ma indiferenta.chiar asta fac insa mi-e greu pentru ca inca il mai plac si mai tin la el. ce ma sfatuiti sa fac? sa il resping in continuare sau sa ma impac inapoi cu el? dau fundita pentru cel mai convingator raspuns

Răspuns Câştigător
| flow a răspuns:

Esti femeie, si nu trebuie sa lasi baietii sa isi bata joc de tine, este ok ca vrei sa ii arati ce a pierdut, dar chiar daca se spune "asculta`ti inima, chiar daca mintea iti spune ca gresesti'. ar trebui totusi sa stai si sa te gandesti serios la el...inca o data.esti femeie si ai mandria ta...nu ar trebui sa iti calci orgoliul in picioare, fi mandra!

funditabatting eyelashes

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"iar eu fiind virgina nu am acceptat si l-am lasat." - Aha.
Bravo! Să mai faci aşa că or să mai stea bărbaţii cu tine la Paştele Cailor!

| Bunny a răspuns:

Trebuie sa faci ce iti zice inima. Daca tu ai incredere deplina in el si poti fi sigura ca nu o sa se mai intample incidentul(inselatul) poti sa reiei relatia. Daca nu e demn de increderea ta cel mai bine e sa il lasi chiar daca il placi.Sunt atatia baieti pe planeta asta.Cauta pe alcineva.Si cat despre sex orice baiat vrea. Rar sunt unii care asteapta prea mult.Acum tu trebuie sa te gandesti bine, sa analizezi situatia, sa vezi ce e bine pentru tine.Nimeni nu poate decide in locul tau.Decizia iti apare.Deci succes si vezi ce reusesti:*!

| sînziana24 a răspuns:

Odata ce tea inselat odata nu va ezita sa o mai faca din nou, poate nu ca prima data ci te va insela fara sa aflii pe moment iar cand vei afla iti va fi foarte greu pentru ca vei ajunge sa tii mai mult la el decat tii acum. oricum in acesta situatie sfaturile sunt mai mult orientative, tu esti singura care stii ce e in inima ta si daca poti trece peste ce ti-a facut si sa incerci sa il schimbi pentru a nu avea de suferit mai tarziu. sper ca vei lua cea mai buna decizie si mi'as dori mult sa aflu ce s-a intamplat si ce ai hotarat pentru ca si eu am trecut prin asta si am gresit pentru ca l'am iertat ca m-a inselat o data apoi am stat si am suferit ca el a continuat sa tot faca asta...

mult succes si sper sa iei cea mai buna decizie pentru tine in primul rand:*

| pink_sunshine a răspuns:

Pai sincer nu merita sa te mai impaci cu el a vazut ca esti vulnerabila si acum de aia vrea sa va impacati iar cu un asemenea om nu merita nici sa vorbesti sau impaca-te si fa si tu cum a facut el sa vada ce ai simtit tu cand ai vazut ca te inseala acum alegerea e la tine. succes!