| Alexxa_4351 a întrebat:

Va rog dati-mi niste sfaturicryingAseara eram la discoteca cu prietenul meu... el era ametitstraight facesi m-a intrebat daca ii dau voie sa danseze cu fosta lui prietena si i-am spus ca: "Nu" si el s-a suparat si a plecat de langa minesadpeste cateva minute, vad ca danseaza cu eax-(Apoi vine la mine sa ma pupe si il resping, dar el incerca sa-mi explice ca ma iubeste pe mine cu adevarat si ca nu m-ar lasa pentru aiastraight faceBine, ne-am impacat si peste ceva timp iar dansa cu fosta ca, cica prietenul lui vroia sa se combine cu prietena lu' aia si el il ajutastraight face
I-am spus sa-mi promita ca nu o mai suna pe ea si nu a vrut pentru ca mi-a zis ca nu este nimic rau in asta, pentru ca o intreaba doar ce face si ca nu am de ce sa-mi fac griji. L-am intrebat dc a dansat cu ea, de ce o suna si mi-a raspuns ca nu stiestraight face
Eu sunt sigura ca ma iubeste, dar nu-nteleg de ce o mai cauta si pe aiasadsadImi spunea incontinuu ca eu nu am incredere in el, caci daca as avea l-as crede ca ma iubeste!
Mentionez ca am fost cu el mult timp si inainte, si ca a vorbit si cu aia ceva timpstraight face
Ajutati-ma cu niste sfaturisad
Ce pot sa fac?thinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e sa-l intelegem pe el, doar dansa cu ea. Nu se saruta, nu-i facea avansuri. Daca il iubesti, ai incredere cu el. Poate ca au ramas prieteni si tu trebuie sa intelegi asta. Deci nu vad care e problema. Daca e sa te intelegem pe tine, de ce ar vrea sa danseze cu ea, cand tu esti acolo? Lasa-i mai multa libertate, lasa-l sa danseze cu ea, daca asta e dorinta lui. Sau vrei sa nu danseze cu ea (desi vrea asta) doar ca sa iti faca tie pe plac? Demonstreaza-i ca ai incredere in el, spune-i "te las sa vorbesti cu ea, pentru ca stiu ca nu m-ai insela si am incredere in tine ". Daca il prinzi in "ofsaid " atunci chiar ai dreptul sa te porti asa.

8 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Asa si care e problema ta? Odata ce s-a suparat de aia numai poti tu. Dal dracu gasesti 100000 de barbati care pot fi mai buni decat el.

Nu se vede ca pe fata ca o place mai mult pe fosta decat pe tine.

Daca esti blonda, mai stai cu el pana se plitiseste de tine (dupa ce ti o trage de 4 ori) si pleaca. Apoi vi pe aici si te plangi.

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Nici eu nu as fi deakord sa tina o legatura asa stransa cu fosta.
pentru ca ce a fost in trecut, a fost in trecut.
eu zic ca mai bine l'ai pune sa aleaga intre tine si ea,
ca odata ce nu tine cont de parerile tale, cred ca mai tine la easad.
daca te iubeste cu adevarat, parerile tale ar konta mult pentru el, si le'ar respecta, dar cred ca e pe undeva pe aici un pic de indiferenta.sad
stiu cum e, am trecut si eu prin ceva asemanator.straight face.
te pup

Răspuns utilizator avertizat
| SeNyS a răspuns:

Pai ce ai putea sa faci, mie mi-e cam greu sa cred ca se poate pastra o relatie de prietenie intre 2 persoane ce au fost impreuna, dar na. poate chiar sunt doar prieteni, iar daca tu simti ca te iubeste, inseamna ca te iubeste. Spune-i fara isterii si chestii din astea, calm, ca te deranjeaza si nu-ti pica tocmai bine sa o caute pe ea, si ai dreptate si pe mine m-ar deranja, sincer, ft tare straight face, inseamna ca mai simte ceva si pentru ea ca altfel nu i-ar mai da atata importanta, poate vrea o pauza sa se gandeasca mai bine ce are de facut in legatura cu amandoua... ofera-i pauza!

sper ca ti-am fost de folos! te pup:*

| deutza a răspuns:

Fi atenta.Suna si tu un fost prieten de al tau sa vada cum e si fi indiferenta. Poate vrea numai sa te faca geloasa.Nu crezi?

| iuliana1221 a răspuns:

Cam cat tia luat sa scrii toate asteathinking

| misss a răspuns:

Uite eu zic ca doar au ramas amici...
Ai putea sa. l intelegi si daca tsi. a dovedit ca tine la tine nu ai de ce sa te ingrijoreziwinking

Sigur si tu te intelegi bine cu vreun ex de'al tauhappy

Incearca sa'l intelegi si nu'tsi strica relatsia doar fiindca esti geloasahappy

Succes;*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexxa eu iti spun din propia experienta despartete de el, caci vei avea probleme cu el iti jur ca vei gasi pe altcineva jur pa te pup!