| mendy_9023 a întrebat:

Ma numesc Madalina si am nevoe de niste sfaturi.
Am cunoscut un baiat acum ceva timp, un foarte bun prieten de-al unchiului meu. Mi-a facut o impresie buna si pur si simplu a incepit sa-mi placa de el.Am facut rost de nr lui m-a sunat sa ma intrebe cine sunt si dupa aceea o perioada de timp eu il tot stresam cu beep-urile si cu sms-urile. dupa ceva tmp am facut rost si de id lui, atunci iarasi m-a intrebat cine sunt i-am spus ca nu cred ca ii pasa oriicum ca sigur nul intereseaza, tot spunandu-i acestea mi-a spus sa-i spun ca igurnu e ce cred eu. I-am spsi si a zis ca nu e ceea ce cred ca chiar nul deranjez.Amincercat din nou dupa ceva timp sa vb cu el dar numi raspundea.Intr-o seara am dat un mass si a raspuns si din vorba in vorba mi-a spus ca sar fi combinat cu mine daca nu ar fi avut prietena.In fine am inteles situatia dar dupa scurt timp tot il bagam in seama si tot nu-mi raspundea asa ca am ales sa nu-i mai dau importanta.Acum ceva vreme eram afara cu prietenelemele fiind iarna frumos totul ok, treceau masini si incepuse sa ne enerveze asa ca eu am spus "in urmatoatea masina care va trece voi da cu bulgari", si coincidenta a facut ca in masina respectiva sa fie chiar el.In fine nu sa itamplat nimic. Dupa cateva zile unchiul meu m-a rugat sa ma duc la un concert m-am dus si acolo m-am intalnit cu baiatu respectiv fiind insotit si de prietena lui. A venit sa vorbeasca cu unchiu meu, si a inceput sa ma bage in seama iar eu ii raspundeam pe un ton ironic.Acum de cate ori merg la scola il vad trecand cu masina cu toate ca sta cam departe de scoala mea. Oare ce sa fac? Pt ca nu pot sa-l uit imi puteti da un sfat? mersi mult!

2 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Off, incurcate sunt caile Domnului. Din tot ce-ai povestit, cam neclar, am inteles ca acest baiat, prietenul unchiului tau, are o prietena.Atunci ce tot mai incerci? Nu mai lua in seama coincidentele, ci faptele reale. Daca il vezi pe la scoala trecand cu masina nu inseamna ca aceasta este si tinta lui... poate are un drum pe acolo. Daca intr-adevar iti placea de el trebuia sa vorbesti cu unchiul tau si sa-l intrebi de viata acestui baiat, asa aflai totul, fara sa te complici atat de mult. Fii comunicativa, nu mai incerca sa gasesti toate raspunsurile singura pentru ca este f. greu! Si la urma urmei, asta este, baietii sunt destui, nu s-au oprit la el.

| viatadecacatt a răspuns:

Daca are prietena, ce ai putea sa faci? Prietenei lui nu i-ar placea foarte tare daca l-ar vedea ca vorbeste cu alta.Si totusi poate ca tine si la tine cat de putin, fiindca te baga in seama.
Poate ai noroc si se desparte de prietena lui, atunci poti actionasmug