| NattyMadda a întrebat:

Ma numesc Mady.Am 14 ani.Acum 2 luni am cunoscut un baiat si m-am indragostit de el(i-am spus si lui asta). Este cu un an mai mare ca mine si suntem la aceeasi scoala la acelasi etaj(ne vedem aproape toata ziua). Mi-a cerut sa ne vedem la scoala in pauze dar nu ne-am mai vazut pentru ca, colegii lui il secau cu intrebarile. Mi-a zis sa ne vedem dupa scoala. Ne-am intalnit si mi-a zis ca sunt ok din toate punctele de vedere, iar la plecare m-a sarutat. Seara, pe mess mi-a zis ca nu e nimic intre noi. M-am simtit cam prost asa ca eu nu l-am mai cautat, dar nici el pe mine. Vreau sa imi dati niste sfaturi pentru ca nu stiu ce sa fac. Il plac foarte mult. Fundita pentru cele mai bune raspunsuri. Multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Nu ii inteleg pe baieti in cazurile astea. Probabil ca a avut un moment de slabiciune, si a crezut la inceput ca vrea sa fiti impreuna, dar mie una mi se pare ca e confuz baiatul, daca zice si ca nu vrea sa vorbiti in pauze ca il streseaza colegii...parca i-ar fi rusine cu tine. Uita-l( cer prea mult, dar macar incearca). Continua sa fii indiferenta, iar daca ai ocazia fa-l gelos, dar sa n-o faci intr-un mod evident. daca te place va veni el la tine pe urma

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca si lui ii place de tine, dar parerea prietenilor lor lui se pare ca e mai importanta decat propriile dorinte!

Te sfatuiesc sa nu il cauti, sa il ignori total, e posibil sa il ''intarate'' asta si sa te caute el. Oricum, indiferenta e cel mai bun pas.

| GyeBaek a răspuns:

PAi cred ca si-o batut joc de tine, adica te sarutat si seara ti-a zis pe mess ca nu este nimic intre voi.intreabal si obligal sa zica sincer ce crede despre tine.

| NattyMadda explică:

Mimik, niciodata nu mi-a lipsit iubirea in familie. Da, m`am intalnit cu el, am zis astawinking. Si nu am zis ca il iubesc, am zis ca il plac. Si lui i-am zis ca il plac, mi se pare corect sa ii zic la un baiat in fata ca sa stiu ce sentimente are fata de mine, eu asa cred ca e cel mai bine, mai ales cand stiu ca baiatul e timid. cius!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!happy probabil e din cauza prietenilor lui. El greseste daca e asa, nu zice nimeni ca nu trebuie sa tinem cont de sfaturile prietenilor dar pana la urma e numai decizia noastra!happy Lasa` l in pace pentru moment si daca nu face el primul pas sa vorbiti, intreaba`l ce-a fost, de ce s-a comportat asa... Dar nu uita Roata se intoarce!happy esti inca destul de mica. dar in timp vei realiza mai multe lucruri. Ai grija de uh :* 0 zi frumoasahappy

| тøхх a răspuns:

Nustiu. :-s

Cn stie? :-s

Poate face misto de tine sau nu stiu...

N-am probleme din astea pentru ca nu imi fac iubit. :-&