| Doctor1340 a întrebat:

Ma numesc Mihai si am 18 ani si jumatate. Am o problema.
De cateva luni am o iubita. Ea este mai mica cu un an decat mine. Ma inteleg bine cu ea, petrecem timp impreuna si vorbim destul de mult.
Nemultumirea mea este ca pur si simplu are un comportament ciudat in sensul ca nu este foarte afectuoasa. Eu sunt cel care o pupa, o imbratiseaza, ii spune ca o iubeste, iar ea raspunde la chestiile astea, insa din propria initiativa nu o face. Atunci cand am incercat sa discutam despre asta, a zis ca nu e nimic neintegula, ca asa e felul ei si ca nu vrea sa vorbim despre asta, dar este frustrant. Mentionez ca este prima ei relatie si m-am gandit ca si din cauza asta este asa, adica ea e asa mai diferita... O parere? Dau funda

7 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

Avand in vedere ca e prima ei relatie, va trebui sa ai putin mai multa rabdare. E un lucru foarte nou pentru ea, poate ii trebuie timp sa se acomodeze.
Daca e timida, cu atat mai mult va fi mai dificil. Ai rabdare.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate este doar timida si nu vrea sa-ti rspunda, sa nu crezi ca te incurajeaza.

Răspuns utilizator avertizat
| viperra a răspuns:

Poate fii mai timida, cunosc persoane asa.Dar cred ca doar tu esti in stare sa simti daca iti da sau nu afectiune.Incearca sa nu o mai contactezi asa des, sau deloc. Daca devinde speriata in sensul ca nu vrea sa piarda relatia, e ok. Daca e indiferenta...nu ii prea pasa.Succes! happy

| Cipikao201031 a răspuns:

Depinde si cant timp aveti impreuna, de felul in care tu vorbesti cu ea, nu ii mai zi ca o iubesti, intr-o relatie ambii parteneri trebuie sa fie afectuosi daca nu, nu mai este relatie.