| anonim_4396 a întrebat:

ma numesc paula si pe data de 15 ianuarie am avut contact sexual dar eram in a 4 a zi de ciclu dar nu mai sangeram. mentionez ca in perioada aceea luam regevidon cu 28 de capsule. urma in urmatoarea zi sa incep urmatoarea folie dar nu am inceputo din cauza ca sotul a plecat si am zis ca nu are rost. poate sa fie o posibila sarcina deoarece nu mi-a venit inca menstruatia. sau poate fi o dereglare

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil e o dereglare, normala in prima luna dupa pastile. Nu e chiar imposibila o sarcina, dar sansele sunt foarte, foarte mici. Fa-ti un test de sarcina, daca ti-a intarzita menstruatia, rezultatul va fi concludent!

1 răspuns:
| AlinaBulina a răspuns:

Cel mai probabil, e doar o dereglare. Dupa ce opresti anticonceptionalele, sunt sanse mari sa ti se deregleze menstruatia (mie mi s-a intamplat - in prima luna mi-a intarziat 2 saptamani, in a doua luna, 30 de zile). Cel mai bine e sa-ti faci un test de sarcina la 2 saptamani dupa actul sexual "cu probleme".