| MariaCalmar a întrebat:

Vreau sa va intreb se poate sa am ciclu regulat peste sarcina? Mentionez ca nu am avut contact din ianuarie fiindca sotul este plecat, dar acum de câteva zile simt miscari in burta. Multumesc

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copilul misca in burta dupa 4 luni la prima sarcina, si 3.5 luni de la a doau sarcina in sus.
ceea ce simti tu ca-ti misca in burta, sunt gaze inestinale!
Bea 1-2 cani de ceai fierbinte si le vei elimina!

Iar daca ai ciclul regulat si a venit la timp, atunci nu esti insarcinata.

| Freya1 a răspuns:

Nu ai cum sa ai ciclu regulat peste sarcina si nu are cum sa miste copilul la 2 luni.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ciclu regulat peste sarcina nu se poate, peste sarcina pot aparea doar mici sangerari pentru 1-3 zile si asta in cazuri exceptionale.

| AliGab a răspuns:

Miscarile unui bebe se simt dupa 16 saptamani de sarcina. Cu menstruatia nu stiu ce sa spun, am auzit si de cazuri exceptionale cand femeile insarcinate au avut menstruatie (sau poate fi placenta pravia)...mai bine du-te la o ecografie sa aflii raspunsul corect.