| Adolescenta a întrebat:

Am o problema.fostul meu prieten a spus la toata lumea ca nu sarut bine deoarece i-am dat papucii.nu-i vorba. dar din cauza lui mi-am pierdut increderea in mine...si nu stiu ce sa fac.acum evit sa mai fiu cu baieti din cauza asta desi acum am intalnit pe cineva de curand cu care ma inteleg de minune sh imi da de inteles ca ar vrea sa fie cu mine doar ca...nu mai am incredere in mine deloc. Ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| smile a răspuns:

SA sti ca nu trebuie sa te descurajezi. Gandeste-te la faptul ca el a facut asta din invidie deoarece i-ai dat papuci asta este evident.Trebuie sa fi increzatoare.Eu zic ca daca si tie iti place de baiatul respectiv dati-va o sansa si nu crede ce spun toti invidiosii. fundita?happy

| monique a răspuns:

In primul rand sa stii ca nu exista om care sa sarute prost. El e manifestare a dragostei dintre oamneni, si atat timp cat cel pe care il saruti te place/iubeste este imposibil sa nu-i placa. Important e sa nu te grabesti cu actualul baiat. Dati-va timp sa va cunoasteti, sa aflati ce va place, ce aveti in comun: mergeti la spot, la film si prin parc impreuna, singuri si cu prietenii. Daca va fi cazul va veti da singuri seama cand sa va sarutati. Incepeti cu mainile si obrazulwinking

Răspuns utilizator avertizat
| dulciana a răspuns:

Poate fostul tau nu saruta la nivelul normal, sau nici nu stie ce inseamna un sarut si cred ca dupa parerea mea, acel om care scoate birfe despre cineva nici nu se poate numi om de treba. pune-l la punct! prietena mea care avea aceleasi probleme i-a zis lu fostul-sau ca daca aude vreo vorba despre dinsa zice la toti ce e impotent cu toate ca nu au avut nimic niciodata si sincer vorbele sau terminat

| Adolescenta explică:

E vorba ca a fost primul prieten.si eu de asta sunt descurajata.mai mult ca daca as mai fi avut relatii da ma durea in cot de ce spune el asa. e primul.si na.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hi! si eu am avut o problema la fel ca a ta cu fostul` meu prieten numai ca la mine ii tocmai invers el mi-a dat papucii si le-a zis la toti ca nu sarut bine infoh go on... oricum nu trebuie s iti pierzi increderea in tine.lasa`l s zic c vrea si nu ii da prea multa atentzie pentru ca nu merita.Viata merge mai departe!big grin