| RolandMuthi a întrebat:

Ma numesc Roland, varsta 12 ani. si as vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi si anume...imi place de o fata.o cunosc de 3 ani.m-am apropiat de ea foarte mult dar in final din cauza unui prieten nu mai am tot aceeasi relatie de frate-sora cu ea..As vrea sa imi spuneti cum ar trebui sa procedez ca sa ii castig din nou increderea si sa fiu capabil de o relatie cu ea? Ce sa ii spun? Ce sa fac? Raspunsul corect primeste o mare funda din partea meawinking

Răspuns Câştigător
| ToxiSun a răspuns:

Increderea se castiga greu dar stiu eu cum sa o castigi mult mai repede...winking
Fii atent...
Tu trbuiesa vorbesti si ea si sa o ajuti la orce chiar daca nu sti cum te interesezi si o faci.Cand o vezi mai suparata o bagi in seama si folosesti texte gen:"mie poti sa-mi spui orce";"s-a intamplat ceva grav";"ai incredere in mine"...Continua asa ca o sa te placa enorm de mult.Dar daca esti timid si nu vrei sa te implici mai multi sau ti-e jena sa vorbesti cu ea mai bine uita big grin sper ca te-am ajutat. FUNDA? :*:*

4 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Nu urmaresc funda asa ca nu ma interseaza ca deja este data.

Ceea ce vreau eu sa-ti evidentiez este faptul ca, daca ai avut o relatie frate-sora cu ea, atunci ea te-a introdus pe lista prietenilor si atat, intre voi nu poate fi nimic mai mult. Trebuie sa iei in considerare si faptul ca ea are 12 ani sau mei putin (nu ai specificat tu, asa am dedus eu, sper sa nu ma insel), deci ea s-ar putea sa nu fie inca deschisa la relatii de dragoste cu baietii (nu ma refer la relatii sexuale, ci emotionale).

| mona a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i zici ce simti pentru ea, daca e interesata de tine, sigur te va accepta

| AlleSss a răspuns:

Heiii!
Spune-i tot ce simti pentru ea, ca vrei sa revina totul ca la inceput, tot adevarul. Te va ajuta si pe tine, cat si pe ea.
Bafta!

| Ciuuf a răspuns:

Trimitei un mesaj si intreab-o de ce nu mai vrea sa stea, sa vorbeasca cu tine? Spune-i ca incamai tii mult la ea.

Si intreab-o cum e acel baiat.Tu despre acel raspuns te vei ghida.winking

Succes!