| Gabygabyb3 a întrebat:

Buna, ma poate ajuta va rog cineva, dacă am făcut-o cu iubitul meu și nu și a dat drumul in mine, adică o scotea înainte sa își dea drumul, pot rămâne însărcinată? Nu eram in perioada fertila și nici in celelalte zile in care erau șanse sa rămân gravida, iar de fiecare data ma duceam dupa la baie sa-mi fac nevoia ( in caz de ceva ) in 7 zile ar trebui sa-mi vina ciclul

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Si cu prezervativ ai sanse 1 % sa ramai insarcinata, daramite fara.Ai fi mai fericita daca pe viitor ai face sex doat dupa casatorie, nu e voia Creatorului sa traiesti in acest stres.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca au fost partide consecutive de sex si erai cu 3-4 zile inainte de ovulatie, da poti ramane gravida chiar si fara sa ejaculeze in tine.

| Gabygabyb3 explică (pentru Violleta2022):

Nu au fost partide consecutive dacă te referi in aceeași zi, o data s-a întâmplat. intr-o zi, după odată in următoarea zi dimineața si după seara, pe25 Iulie a fost ziua mea fertila, iar primul contact a fost pe 29 Iulie, a fost după ovulație

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabygabyb3):

De unde stii ca ai avut pe 25 ovulatia?
Ti-a facut TEST ovulatoriu sau ti-ai masurat temperatura bazala?

| Violleta2022 a răspuns:

Am mai spus si pe celalat topic, nu este nevoeis a ne spui noia daca te duci sau nu sa-ti faci nevoield upa sex, ca nu ne intereseaza pe noi de ce-ti vine tie sa faci treaba mare... ca oricum pentru sex nu are nici o relevanta nici ruinatul si nici defecatul.

| Sexologul69 a răspuns:

Poti ramane gravida de la pre-ejaculare pentru ca contine spermatozoizi si este eliberata pe toata durata actului sexual. Iti recomand un test de sarcina cat de curand si sa cumperi o cutie de prezervative data viitoare laughing