| Kalvas009 a întrebat:

Buna,
Ieri trebuia sa imi vina ciclul, pe 21. Iubitul meu a ejaculat in mine pe data de 20. Exista sanse de a ramane insarcinata? Din cate stiu in aceasta perioada nu sunt fertila, ci doar dupa menstruatie. Mentionez ca suntem de 8 ani impreuna si ca nu ar fi o problema sarcina.
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Foarte mici sansele. Cine ti-a zis sa te duci sa-ti faci test de sarcina is complet pe din afara, testul de sarcina ca sa arate un rezultate aproape sigur corect trebuie sa treaca MINIM 3 saptamani de la contact, il faci absolut inutil acum ca si daca ai fi tot negativ ti-ar arata

| Frank51 a răspuns:

Subscriu ce a zis yuoia.

| Donsavas a răspuns:

Si bărbații au ciclu, doar ca e intern. La Noi, uneori producem mai mulți spermatozoizi altădată mai puțini. Si hormonii androgeni fluctueaza. Noi nu sangeram, atata tot. Chiar daca esti in perioada menstruala, asta nu inseamna ca esti infertila. Infertila ori esti ori nu esti. Poti avea o sarcina oricand ai menstruatie. Nu esti la menopauza!

| Yuoia a răspuns:

Nu exista perioade de infertilitate absoluta, ci de fertilitate mai scazuta cand ai sanse mai mici de a ramane insarcinata. Dar tot sunt sanse. Daca iubitul tau nu a avut rabdare sa cumpere un prezervativ, mergi si fa un test de sarcina la un laborator medical.

| ?ogl? a răspuns:

Nu cred. Fă testul.

| Andreitudoriu a răspuns:

Sunt șanse de sarcina, spermatozoizi putând sta mai mult timp in ovar (câteva zile, chiar o săptămână) așteptând un ovul. Nu sunt medic sau specialist, spun doar ce îmi amintesc de la liceu.