| x4Heroina a întrebat:

Ma puteti ajuta sa inteleg de ce un baiat fecioara pe care il plac ar vrea sa se "razbune" pe mine? Mie a inceput sa-mi placa de el dar baiatul nu stia. Am spus acest lucru numai persoanelor foarte apropriate. Am inceput sa petrec mult timp in antujarul nostru comun [desi e cam mic]. Acum vreo 2 saptamani am rugat-o pe o prietena comuna sa-i spuna sa completeze ceva facut de mine. Asta se intampla vineri. Sambata aceea am aflat de la aceeasi prietena ca el a aflat ca-l plac. ma simteam groaznic...Am mai aflat ca nu e interesat de persoana mea. Eram nervoasa pe el deoarece nu a putut sa-mi zica asta in fata. Am incercat sa-l evit si mi-a reusit. Dar el venea in clasa mea si petrecea foarte mult timp acolo. prietena mea care e fecioara [ cea mai buna prietena] mi-a spus ca vrea sa se razbune pe mine. Eu nu intelegeam de ce. Gresisem cu ceva? Mi-a spus ca a vazut iubirea mea pentru. el ca o amenintare. Cateva zile, cam o saptamana - doua, lucrurile au fost linistite. ne evitam si nu ne mai vorbeam. Acum a inceput sa faca din nou acelasi lucru. Imi puteti spune cu ce am gresit? Eu sunt taur si din punct de vedere al zodiei ne-am potrivi. Cum sa repar "asta"?

Răspuns Câştigător
| trăncănici a răspuns:

Renunţă la amîndoi.La el că n-ai şanse şi insistînd,intri în penibil, iar la ea pentru că de fapt nu-ţi e prietenă, nu păstrează discreţie.e de ajuns să nu-i mai bagi în seamă pe amîndoi.

4 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Intreaba-l de ce. Nu-l mai evita, asa totul o sa continue la nesfarsit!

| anonima222 a răspuns:

Heii...

Te anunt ca cea mai buna prietena a ta e de fapt o mare tarfa prefacuta.Si chiar daca tu incerci sa-i gasesti scuze toate astea s-au intamplat din cauza ei, si tu sti asta.Cel mai bine ar fi sa te descotorosesti de ea, pentru ca e o falsa.Baiatului ii poti spune ca ti-a placut in trecut de el dar acum ti s-au schimbat sentimentele asa ca nu mai are de ce sa-si faca prb, sau poti sa te dai la altul sau chiar sa iti faci prieten, astfel ca respectivul porc sa vada ce e pierdut.Ai sa vezi cum o sa regrete imediat si o sa ajunga la picioarele tale dar orice ar fi nu il mai accepta.Crede-ma,nu merita!

Bafta!winking

| Uzylik a răspuns:

De ce nu-i zici baiatului ca a fost doar un moment in care ai cerzut ca-l placi si fetei ca e o tarfa... app mi s-a intamplat si miethinking

| x4Heroina explică:

Ok sa ne intelegem... tipa pe care am rugat-o sa vorbeasca cu el e o prietena buna si are iubit deci nimic de aface, cea care e fecioara si mi-a spus niste chesetii despre zodia lui place pe alt cineva, deci...