| ImAgirl a întrebat:

Nu ocoli!
sunt indragostita de o fecioara! straight face
la inceput era asa de dulce love struck dar in timp s-a cam racit dar nu de tot! are momente cand este foarte rece si momente cand redevine acelasi baiat tandru pe care il stiam la inceput.
o prietena ( care le are cu zodiile si toate chestiile astea) mi-a zis ca asa sunt cei din fecioara in special baietii, si mi-a dat diverse. Am aflat in cele din urma ca,(scuzati cacofonia) comportamentul lui este specific zodiei
intrebarile mele sunt:
1. ce ar trebui sa fac in acest caz? in momentele cand este rece si nu ma cauta ( nu ma suna) ar fi bine sa-l caut eu? imi este frica sa nu il sufoc :-s
2.cum ar trebui sa ma comport cu el incat sa-si doreasca sa petreaca mai mult timp cu mine?
[ niste sfaturi in special de la baietii fecioara ]
DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Zodiile sunt doar un graunte de personalitate din marele nostru comportament,stil de viata, fel de a fi.

Acum, nu e rece baiatul cu tine doar din cauza la zodii.laughing
Ar fi penibil sa dam vina pe asta.Pana la urma,asa e el,si ori il accepti,ori il lasi.

Si prietenul meu e fecioara, e introvertit si nu prea vorbeste el, dar e foarte lipicios in rest.Ca vrea sa aiba libertatea lui si ne lasam mult spatiu,e alta poveste,si depinde de fiecare cuplu in parte.

Da, poate ca unele trasaturi le au fecioarele (si restul zodiilor) in comun, dar nimic nu e stas ca altfel am fi toti grupati pe 12 mari categorii: berbeci,tauri, raci, etchee hee.

Deci lasa scuza cu zodia si gaseste adevaratul motiv.Sa intrebi e foarte usor.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

. lasa zodiile straight face
. Stai cat mai mult in preajma lui... si cand e tandru si cand e mai,, rece''. si inprietenitiva calumea

| MindExplode a răspuns:

Off am fost si eu cu un baiat fecioara e atit de greu de inteles comportamentul lui si cum ai zis tu,

1. Suna intrebal ce mai face cum se simte.Nu o sa-l sufoci deloc.

2. Ajutal incearca sa il asculti fii mai tandra mai gingasa.O sa te iubeascahappy

happy

| petruta a răspuns:

Buna eu iti daua un sfat asa de la fete la fete si eu iubesc un baiat alex si e tot fecioara si la mine tot la fel e.Si sty ce am facut l-am sunat intr-o zissi tot nu imi rasp si i-am trimis un sms,, buna eu daca te mai sun si imi dai ocupat ma supar rau pe tine'' si nu a durat 2 minute si m-a sunat si mi-a zis,, pai dc te superi pe mine'' si eu i am zis,, pai eu te sun si tu imi dai ocupat pai cred ca nu mai ai nevoie de mine'' si am dat sa inchid si o zis el hai gata iarta-ma ca nu mai fac asta promit si l-am iertat si inainte de asta mi-a zis sa mai iesim dupa ore sa mai vb in weekend sa mai vb si m-am imbracat cu hainele pe care le aveam nu m-am dus glont la shopping vai fata imi cumpar haine de 20 de milioane ca ma duc sa vb cu baitul x nu eu nu am facut asa si ma imbracam normal bine ca ma mai dadeam si eu cu un luciu de buze un pic de machiaj da cu fond de ten eu nu m-am dat ca stiu ca alex a meu e alergic si ex de haine cu ce m-am imbracat cu un tricou de fete apoi o bluza de treining si o pereche de blugi stramti adidasi sau tenisi, bascheti si de comportat sa te comporti normal sa nu te dai vreo fitoasa ca fuge baiatu de tine sau o dura fi cu comportamentul tau norimal si sunt ca alex de prin septebrie 2010 daca mai ai nevoie de sfaturi sa imi zici mia

| simi21 a răspuns:

Si eu sunt fecioara, si eu zic sa urmezi sfatul lui petruta, ca asa sunt si eu, si cred ca asa as reactiona si eu daca cineva mi-ar face o faza cum a zis petruta ca a facutwinking

| iulia71297 a răspuns:

Ar trebui sa porti o discutzie cu eawinking si sa vezi ce vrea:X fara sa o amenintzi sau alte chestiiwinking