| anonim_4396 a întrebat:

Buna,ma puteti ajuta si pe mine, nu stiu ce sa mai fac m-am certat aseara cu prietenult meu pe care il iubesc ma mult ca viata mea si el a decis sa ne despartim, si nu stiu ce as putea face sa ne impacam cat mai repede ca nu vreau sa.l pierd definitiv

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Implora-l sa-ti mai acorde o sansa[chiar daca nu ai gresit tu] si daca nu e de acord inseamna ca baiatul are planuri in care tu nu esti prezenta

3 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Pai daca l iubesti cu adevarat respectai decizia intelege ca nu te mai doreste poate nici nu te iubeste si numai ai ce face ok? Dragoste cu forta nu se poate, ok? Deci Next boysFrends ok? Ca doar nu s a terminat baietii Chipesi la el..mai sunt o gramada.Cred eu...asa ca numai suferii de pomana.

| neutrino a răspuns:

Orice relatie are si un inceput si un sfarsit. Acum poti sa-l iubesti si fara sa mai aveti legatura unul cu celalalt. Nimeni nu te opreste. Crezi ca merita?

| AndreiPara a răspuns:

Stii, indiferent daca in acea cearta e vina ta sau nu, poti sa spui ca e vina ta, si sa iti ceri scuze. Explica-i ca chiar nu vrei sa il pierzi, mai ales din cauza unei amarate de cearta. Nu stiu daca ar putea rezolva problema, dar merita incercat. In rest nu stiu ce sfat ti-as mai putea da, adica nici nu stiu prea multe detalii.