| christianitynysilvia a întrebat:

mă puteți sfătui cum sa spun părinților ca sunt lesbiana? Sunt foarte convinsă că așa sunt normală.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu le zi pentru ca nu vor fi de acord, tine in secret treaba asta

| wildthing a răspuns:

Daca tu chiar simti nevoia sa le spui (desi eu nu inteleg de ce nu pastrezi secretul) si te intelegi bine cu tatal tau, probabil e mai bine sa-i spui lui prima data. E posibil sa fie mai intelegator cu privire la subiectul asta decat mama ta, pentru ca in general barbatilor nu prea la place ideea ca un penis sa intre in fetita lor...si atunci nu prea-i deranjeaza daca-i lesbiana. Eu de exemplu, nu as avea nici o problema daca fiica mea mi-ar spune ca prefera fetele.

| Violleta2022 a răspuns:

Simplu: tmama, tata, sunt lesbiana!
Este cel usor si direct mod de a le spune parintilor, ca de o iei pe ocolite, vor intra in panica si pana apuci sa-i informezi esentialul, s-ar putea sa iasa un scandal mostru, deci, spune-le simplu si direct: "sunt lesbiana" si gata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Presupun ca nu exista nici un motiv real si cu atat mai putin unul stresant, de a le comunica/dezvalui parintilor tai orientarea ta sexuala inca de pe acum. Poti fi ferm convinsa ca in timpul urmatorilor ani parintii vor ajunge singuri sa-si dea seama ca esti "putin" diferita prin anturajul si prietenii pe care-i vei avea. Multa sanatate!

| Av3nTuRi3r a răspuns:

Daca ai sub 18 ani nu le soune, fa ti un iubit gay cu care sa stai doar de ochii lor.
Daca ai peste 18 apune le da doar daca esti sigura ca eati open minded si nu o sa iti inchida usa in fata.

Daca ai nevoie de mai mult ajutor din partea mea imi poti da mesaj in privat.

| Sofina_Sofi_1990 a răspuns:

Curaj