| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a întrebat:

Ma simt ingrozitor, aseara am vorbit cu prietenul meu pe mess si mi-a zis ca vrea sa`mi spuna ceva, scriu mai jos exact ce mi-a sp
EL:vr.sa-ti sp ceva
EU:spune
EL:vreau sa ramanem prieteni, am nevoie sa fiu ceva vreme singur, te iubesc dar nici eu nu mai stiu ce simt, nu vreau sa fii suparata pe mine, nu e vina ta si sa stii ca nu am pe alta, e numai vina mea, macar prieteni sa ramanem, te rog intelege`ma!\
Eu:cryingcryingcrying...am inceput sa plang(va dati seama) si i-am zis ca inteleg ca nu`s suparata etc.
Totusi eu cred ca asta e un pretext ca sa nu fiu eu suparata, mereu a fost asa nu`i placea sa ma stie suparata
acum nici nu stiu ce sa mai fac, nu pot sa traiesc fara el, da`ti`mi un sfat!

21 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu e un semn bun despartirea asta! Te iubeste dar nu stie ce simte?! Cum vine asta?!
Eu cred ca s-a plictisit de relatie, poate sunteti de mult impreuna sau ati devenit monotoni!
Vorbeste cu el calm si vezi ce puteti repara!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Lasa-l o vreme...nu-l mai cauta, nu-l mai suna. sa nu mai stie nimic de tine... daca te iubeste se va intoarce singur la tine.

| Dizzydizz a răspuns:

Cere i explicatii
intalniti va la o cafea
Sa iti spuna in fata ce a patit si de ce a decis asta daca inca tine la tine
Zii ca meriti o explicatie

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca el vrea o perioada de libertate sa-si clarifice sentimentele e bine sa ii respecti decizia si dupa aceasta perioada sa hotarasti tu ce vrei sa faci.

| tyana a răspuns:

Sa nu faci nimic! Nu ii spune nimic, nu-i zice ca nu poti trai fara el sau tot ce simti tu acum pentru ca se va simti sufocat si va fugi mai tare.lasa-l sa se linisteasca o vreme, acorda-i timpul de care are nevoie pentru ca daca te iubeste garantat se va intoarce la tine.intre timp nu sta cu telefonul in mana asteptand disperata un semn de la el.stiu ca e greu dar iesi cu prietenele, fa sport, ocupa-te de tine si ai sa vezi ca singur se va intoarce! te pup

| kidulinha a răspuns:

Are dreptate Adelyyy.
Nu-l stresa, lasa-i timpul de care are nevoie. Poate o sa-si clarifice sentimentele si o sa se intoarca la tine.
Nu vreau sa te intristezi, dar poate nu o sa se intoarca. Cu timpul, o sa vezi:*

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Daca el are nevoie de un timp acorad-il.
Sa isi lamureasca problemele probabil are el ceva pe cap...si stie el de ce face asta

| nicol20 a răspuns:

Logic te minte are pe alta asta este doar un pretext dar fi inteligenta iar dupa o vreme vezi cum stau lucrurile si scoateti asi din maneca

| georgiana a răspuns:

Nu te ambala, o sa te caute si o sa iti explice situatia, pan' atunci asteapta linistita, nu e cazul sa stai sa plangi in casa.

| Antonimu a răspuns:

Te-a inselat, are constinta incarcata... nu vrea sa-ti spuna si vrea sa fiti prieteni pentru ca stie ca nu l-ai mai privi cu aceeasi ochi happy

| tuska a răspuns:

Nici eu nu -i inteleg motivul...Parerea mea este sa astepti, sa te linistesti si sa nu-l presezi, ca nu vei rezolva nimic. Lasa-i timp!

| emy_8408 a răspuns:

Sincer lasa-l in pace nu ii da nimic pentru ca are nevoie sa reflecteze asupra relatiei, la ceea ce simte pentru tine, daca te iubeste se va intoarece la tine.Iti spun din propia experienta am fost si eu in locul prietenului tau si sunt anumite momente in care vrem sa fim singuri, rupti de lumea reala, sa fim intr-o lume doar a noastra, cunosc sentimentul asa ca lasa-l macar o saptmana, si apoi intreaba-l ce a decis. Sper ca ti-am fost de folos oarecum.

| ♥•♂♀♪¶§↑↓→←∟↔▲▼♣♠ a răspuns:

Inteleg ca tu ai tinut si tii foarte mult la el
Dar poate s-a intamplat ceva grav
poate el face asta pentru relatia voastra

si poate ca ai putea sa ii spui in fata ca nu poti traii fara el si ca il iubesti enorm de mult
Dar cu siguranta nu vei face asta

Mult noroc! oricumthinkingstraight face

cu siguranta trebuie sa lamureasca ceva
dar nu iti fa griji. se va intoarce inapoi
nu te va lasa balta

asta cred eu. dar nu stiu sigur
tu il cunosti cel mai bine

Bafta!

| lemonlollipop a răspuns:

Poate sa fie adevarat sau nu. Incearca sa vorbesti cu el deschis si sincer, dar sa fie fata in fata, pentru ca pe mess e foarte usor sa minti si sa te prefaci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iubea nu te parasea. Ca vantul a venit ca vantul a trecut. Nu este el capatul lumii.Scapa de iluzia asta nimeni nu este de neanlocuit.Ai mintea prea mult ocupata cu el si despre el. Al tau care va fi te asteapta, cauta si il vei gasi. Mai ai multe de trait si dezlanat in viata si tu capotezi la prima?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa il intelegi daca il iubesti poate are probleme sau daca nu reusesti acest lucru stai de vorba cu el si intreaba-l ce se intimpla cu adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da poti. putem noi femeile in general sa traim fara misoginii si retardatii de baieti. aaa si pr tau cel nesimtit care ti-a dat papucii are el un motiv. fa-ti un alt prieten asta e razbunare perfecta fa-l sa-ti cada la piciore si o va face daca vrea sa mai fie cu tine si te iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-ti foc!

| Micuta55 a răspuns:

Daca el tine la tine si te iubeste mai mult decit tot ce este mai frumos apoi o sa-ti ceara iertare, dar tu nu ambla dupa el fiind ca rl e un prost ca nu vrea sa te iubeasca http://www.TPU.ro/......ons/20.gif

| iolanda17 a răspuns:

Cum sa nu poti trai fara el? Nu e un capat de lume scumpa happy
E evident ca esti indragostita, dar nu iti pune toate sperantele si planurile de viitor in el.
Cum a zis si Adelyyy acorda-i timpul necesar. happy
Daca tu banuiesti ca e un pretext sa scpae de tine, atunci arata-i ca poti fi fara el ( cu toate ca te simti ingrozitor). Sa nu pui status-uri de jale, poze de acceasi natura ca nu faci decat sa ii dai satisfactie, nu ii inmoi inima! Arata-i ca esti indiferena, fa-l sa ii para rau. Nu va suporta gandul ca esti fericita si fara el happy
O conditie esentiala e sa nu il cauti. Nu il stresa, inrautatesti situatia.
Incearca sa arati ca esti indiferenta! happy Vei vedea ca da roade.
Bafta!:*

| narcis_7400 a răspuns:

Daca ti-a spus asa u cred ca nu ai fost aproape de el.Sau nu i-ai dat. Parerea meabig grin:X