| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac is cu moralul la pamant...offf.Azi am vorbit cu prietenul meu la telefon si eram putin suparata pentru ca aseara am vorbit si dintr-o data nu mi. a mai rasp la msj, a adormit.Azi am vorbit cu el si mi. a zis niste cuvinte care mau durut dar nu am zis nimic, am zis bine si cam atat.Cuvintele lui au fost astea:"am sa te anunt eu cand vorbim, maine...Doamne ce vorbesc si eu maine, astazi vorbim...Asta s-a intamplat pe la ora 17 si acum este ora 22 si nu m-a sunat...Ma simt asa de prost de parca is un obiect doar cand are nevoie de mine.Ma foloseste oare? stiu ca ma iubeste upic macar din cat il iubesc eu... dar nu stiu ce sa mai fac, sa renunt la el nu pot, am incercat dar nu pot.il iubesc asa mult si el vorbeste asa cu mine ma doare tare dar nu stiu ce sa mai fac.Incontinu ma gandesc ce mult ma dor cuvintele lui. Oare ce sa fac? dati-mi un sfat va rog.

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu poti sa te superi pe cineva pentru ca a adormit. Poate era si el obosit. Am avut si eu o cearta cu iubita din motivul asta ca vorbeam tot asa seara prin mesaje si mi-a trimis un mesaj care nu mi-a convenit si nu i-am raspuns. Apoi mi-a trimis un mesaj de repros si eu i-am raspuns prin unul care i-am zis ca nu mi-a placut ce a zis si decat sa ne certam urat de tot am zis ca mai bine nu mai scriu. A doua zi dimineata a fost morocanoasa, dar am trecut peste asta. De obicei astea sunt lucruri inventate, certe minore pentru a vedea cum reactioneaza celalalt si a da putina sare si piper relatiei. Asteapta cat vrea el si cand vorbiti spune-i ca nu are rost sa va certati de la asa ceva. Aici e vorba doar de orgoliul fiecaruia. Tu i-ai reprosat asta si el fiind o fire mai vulcanica poate in loc sa iti zica ceva gen iubito, scuze am adormit a reactionat mai aiurea. Trebuie sa vorbiti deschis si veti trece peste asta.

| CevaNormal a răspuns:

Principalu e sa te calmezi, sa nu dramatizezi, ca el poate sa fie o parte din categoria baietilor care nu realizeaza ca are linga el o fata de care intr-adevar o sa se mandreasca in viitor cu ea. acorda-i un timp oarecare, si anume in acest timp fa-l sa inteleaga ca face total gresit. Oricum iti doresc multa baftawinking

| viatadecacatt a răspuns:

Te ai gandit ca ar exista posibilitatea sa te insele? Nu vreau sa te sperii dar asta e adevarul."mi-a zis niste cuvinte care m-au durut... a zis ca ma suna si nu ma mai sunat".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El poate nu vrea inca sa aiba o prietena.Ca si fratele meu a vorbit un an de zile cu o fata dar nu i-a dat prea multa inportanta finca era ocupa si cu serviciu si nu vroia el sa fie mai mult de atat pana antr/o zi cand am facut misto de el,, ca vrei sa ramai burlac...,, finca eu mai mica de cat el cu 4 ani mam casatorit. Si acu la anul vor sa se casatoreasca si ei.
Nu te certa cu el ca de ce nu iti raspunde la telefon sau alte chesti. Fi langa el si vorbestei frumos poate a avut vreo relatie pentru care a suferit si nu poate trece mai departe arata-i ca il iubesti fai un cadou cat de mic dar sentimental, de ziua lui sau daca mai e pana la ziua lui fai de craciun chiar daca el nu tia cumparat nimic sa nu te superi pe el.Mai spune-i un te iubesc mai ales cand il vezi suparat si sa il saruti la fiecare despartire. Succes si sa mai scrii ce se mai petrece.Scuze ca nu am despartit finca am problema cu tastatura.