| iriiinaaa a întrebat:

mai am inca o intrebare. am facut ult data dragoste cu iubitul meu acum o saptamana neprotejat. sa zicem ca sunt insarcinata ( doamne fereste :-ss :O ) si maine iau anticonceptionale. se anuleaza sarcina daca exista? sau cum e cu astea?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu poti omori copilul asa. Cel mult vei avea un copil hermafrodit, atata tot. sarcina nu este o joaca, sa o poti sterge sau anula daca nu-ti mai convine sa fii insarcinata. daca nu vrei sarcina, nu faci sex neprotejat. Daca faci sex neprotejat, in burta ta incepe sa creasca un copilas. Cu maini, picioare, inima, cap si suflet. Nu il poti anula sau sterge cu buretele. Il poti omori prin chiuretaj, daca asta vrei (il sfasii in bucati si apoi il smulgi din uter). Dar trebuie sa fii convinsa ca asta vrei si ca iti poti asuma povara asta pentru toata viata.

| albastrel a răspuns:

hee hee ma da' in loc sa pui intrebari stupide aici si sa te faci de ras, de ce nu cauti pe google ce inseamna anticonceptionale, ce inseamna pastila de A DOUA ZI si cum te poti proteja?

Răspuns utilizator avertizat
| blackangel72 a răspuns:

Se spune ca barbatii nu gandesc cu capul cand este vorba de sex, adevarat/fals? insa observ ca femeile isi pierd de tot capul cand este vorba de acelasi subiect. (scuze pentru exprimare, dar dupa atatea intrebari si raspunsuri stupide...)

| CRM a răspuns:

Buna. nu au nici un efect anticonceptionalele. daca stiaia ca ai facut neprotejat sh si. a dat drumu in in.scz expresia! trebuia sa iei pilula de a doua zi! aia te ajuta. acum printr. un noroc poate nu ai sa fii insarcinata! succes happy

| simona_1560 a răspuns:

Inainte sa faci sex neprotejat, luai anticonceptionale? sunt sanse f mari daca nu v'ati protejat in nici un fel sa fii insarcinata.chestia asta poti sa vezi dupa 3 saptamani de la contactul neprotejat. sfatul meu este sa iti iei un test de sarcina.sa dea Domnu sa nu fii... data viitoare protejati'va!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija.ca te cam joci cu foculwinking

crezi ca e de glumit cu asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se anuleaza nimic. anticonceptionale(Anti conceptie) se iau ca sa nu se intample nimic. Daca a apucat sa se intample...aia esti.
Trebuia sa iei pastila de a 2 a zi in primele 72h(3zile)