| PixCuGel a întrebat:

Mam certat foarte tare cu prietenul meu pentru ca el a inceput sa tipe la mine.Iar eu i-am zis ca sunt foarte suparata pe el ca nu ma respecta ca tipa la mine.Iam spus ca vreau o pauza sa ma linistesc.Iar el mi-a zis ca daca mai vreau sa vb cu el sa al caut pentru ca s-a saturat ca defiecare data sa vrea sa ne impacam si sa se roage de mine(este adevarat).
Sal caut sau sal lap pe el sa ma caute.Am 17 ani iar el are 18 ani si juntem de mai multe de jumatate de an impreuna.Ne iubim mult dar nu vreau sa se comporte asa cu mine sa tipe la mine.Ma gandesc ca daca tipa acum la mine si nu ai zic nimic o sa faca asa mereu.Ce sa fac sal invat minte sa nu mai faca asa.
Nu va bateti joc.va rog

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca a tipat la tine aia nu inseamna ca nu te respecta si certuri gasesti la tot pasul, in orice cuplu si in orice familie, eu zic sa l cauti tu

| Liviucu a răspuns:

Un barbat ce iubeste o femeie are clar doua reguli pe carnetul lui de sarcini: nu bate partenera si nici nu tipa la ea. Acuma, nici nu pot sa spun ca nu are voie toata viata pentru ca de multe ori se intampla ca el sa aiba dreptate DAR doar daca ea a repetat un lucru extrem de grav iar el in disperare de cauza recurge pe moment la astfel de scapari fiind inconstient pe moment de ce poate face. Ramane ca tu sa meditezi cauzele pentru care el mereu ridica tonul iar daca poti, redreseaza-le de urgenta. Apoi discuta cu el ce te doare si daca nu intelege atunci nu este de tine. Stii cum e cu alcoolul? Un pusti care bea de mic va ajunge sa distruga o familie iar cel care tipa de mic va ajunge sa invineteasca partenera.

Iubeste-l dar pana la acest punct. Daca intrece masura, sa-l accepte alta. Tu nu ai nevoie decat de liniste... mmnu?

Succes! happy

| Sim0 a răspuns:

Pai. sunteti amandoi in mare parte de vina :]. El pentru ca tipa si are un comportament "ciudat" fata de tine si tu pentru ca te lasi rugata. Ai putea sa astepti sa te caute tot el ( nu cred ca o va mai face) asa ca pune mana si suna-l :]. Odata ce i-ei pauza intr-o relatie nu va mai fi totul la fel;]. Suna-l si vorbeste cu el, spune-i ce te-a deranjat si ce schimbare (*cat de mica*) doresti de la el. Respectul intr-o relatie impreuna cu comunicarea sunt baza acesteia. Cred ca va intelege care este motivul reactiei tale, si sper ca se va schimba pe parcurs. Succes :*.

| dragonladyflame a răspuns:

Nu e ok sa tipe.de aceea trebuie sa vorbesti cu el de astasi sa ii explici ca nu iti place.din moment ce tu l-ai lasat sa se roage de tine de atatea ori sa va impacati, intai dat-ti si tu seama de ce va tot certati si de ce tu procedezi atat de selfish.prima chestie e sa stai sa te gandesti.si sa te gandesti la alternativa de a-l pierde din mici prostii. apoi cauta-l.nu se va alinta daca il cauti si tu de cateva ori.cauta-l sa o lamuriti.si asa isi de si el seama asa ca ti la elwinking sper ca ti-am fost de folos