| Iuliaje a întrebat:

Buna masturbarea este considerata un pacat?

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AlinaaAli a răspuns:

Daca Dumnezeu vroia sa n masturbam, nu mai facea femeia sau barbatul, facea doar un vibrator si o femeie sau un barbat cu o mana mai rezistenta!
deci clar ca e pacat!

| Bog15 a răspuns:

Sper ca nu, ca atunci am pacatuit foarte mult intre 14 ani si 17 laughing)), dar stai calma daca te gandesti sa o faci, e la fel de rau, laughing), conform religiei, deci oricum...

| Bog15 a răspuns:

Ba ce moralisti sunteti toti, va credeti? hai ca daca postati aici va vede Dumnezeu si va bilete in rai,

| danaiubitzik2006 a răspuns:

Probabil ca da, dar religia ne interzice si chestii mult mai banale de atat happy

| chipanoo a răspuns:

Pacat in acceptiunea cui? Sau din ce punct de vedere. Da, este pacat sa vrei si sa nu o faci pentru ca anumite lucruri ce nu tin strict de anatomie o interzic. Deci unde ar fi pacatul?

| keri a răspuns:

Da !

| Satanique a răspuns:

Daca era pacat, natura nu ne-ar fi dat maini asa de lungi! laughing

| music1is2life a răspuns:

Deci de acu cand fac asta trebuie sa ma duc la biserica sa marturisescbig grin

| JawS a răspuns:

Poi exista cineva care nu sa masturbat niciodata? Cei care zic ca este pacat, cred ca sau masturbat pana au ajuns la limita si si-au zis "Da, este pacat si nu trebuie s-o faca nimeni"

| laptedetara a răspuns:

Este un pacat pentru simplul fapt ca nu urmareste naturalul, firea cea pura si bine planuita pe care ne-a dat-o Dumnezeu.