| fgmijpb a întrebat:

Masturbarea fara ejaculare e considerata pacat?

29 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Din punct de vedere religios, da, este un pacat. Dar sa fim seriosi, sunt preoti care considera internetul, tv-ul, telefonul, in general toata tehnologia un pacat. Nu te baza pe asta, si nu te increde in totalitate ce zic preotii, nu mereu au dreptate. Fa cum crezi ca iti este mai bine tie, fiecare credem in ceva. Citeste Biblia si iti garantez ca o sa te intrebi de multe.

| fgmijpb explică (pentru Aylee):

Eu eram curios daca masturbarea fara ejaculare e la fel de grava ca si ce unde ejaculezi. Asta era intrebarea mea

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Intrebarea asta are NOTA 10 din partea mea, bravo maestre

| scary7 a răspuns:

Stii sa te joci cu,, legile'' daca nu te faci avocat ti-ai ratat cariera laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este pacat in nici un caz, Este o binefacere pentru organism si creier.

| LoveSleep a răspuns:

Vrei sa faci biceps?

| CinevaNou a răspuns:

Curvia fără alt trup e o batjocură la adresa lui Dumnezeu, pentru că înseamnă aducerea de jertfă Diavolului cu sămânţa trupului propriu. Folosirea de materiale adiţionale pentru stimulare se socoteşte de două ori păcatul malahiei, iar lubrifianţii în loc de scuipat se socoteşte de trei ori.
http://credinciosii-intreaba.blogspot.ro/......si-eu.html

| Seba2013 a răspuns:

Este considerata nesanatoasa, pentru corp, vezi aici: Pildele 13:12

Dar asta nu insemna ca Dumnezeu aproba masturbarea.
El vrea sa luptam de la radacina, atunci cand apare dorinta. Coloseni 3:5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e păcat. Abține-te. Doar nu vrei în iad, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tăt e păcat.

| Mieeez666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Să știi. Dacă ai respecta tot ce zice în cartea aia, fără să faci vreun păcat, ar fi imposibilă viața. laughing Ce deștept e și Dumniezo ăsta, nici el nu știe ce zice.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mieeez666):

Stiu. Iti interzice sa te vopsesti, sa te epilezi ca cica schimbi infatisarea pe care ti-a lasat-o. Du-te ma de-aici, dupa ce ca m-o facut urata, nici sa ma schimb nu ma lasa!

| Mieeez666 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor De ce zici ca esti urata? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mieeez666):

Vorbesc in numele celor care sunt urati. Mama imi spune ca sunt frumoasa. smug

| anonimguy3 a răspuns:

Stai cum p*****ula mea e masturbarea un pacat? A ajuns biserica asa de retardata? Ok am inteles ca sex cu o persoana care nu esti insurat, logodit mortii ei cum o fi e un pacat dar si masturbarea mai nou e? gg

| Green66 a răspuns:

E păcat și dacă vezi pe stradă o fată și te gândești ce ai putea face cu ea, ești învățat că trebuie să faci sex cu soția numai când vreți să faceți copii. Malahiștii sunt văzuți ca niște criminali de către fanatici...
Eu vă recomand să vă trăiți viața așa cum o fac și preoții.
P.S Să nu se înțealeagă că încurajez pedofilia și relațiile între persoane de același sex.

| Mieeez666 a răspuns (pentru Green66):

În pana mea, și dacă te caci tot e păcat, nu?

| Hasz a răspuns (pentru Green66):

Si care-i problema daca si-o trage cu 10000 femei? Nu mai puneti asa mare accent pe relegie ca nu e asa cum credeti voi. laughing))
Auzi la el, esti invatat sa faci sex cu sotia numai. rolling on the floor))))))))))))))
Cred ca daca-ti aduce cineva 10 gagici, tu ai refuza, nu?

| Green66 a răspuns (pentru Hasz):

Crezi prost. Poate vei înțelege dacă citești de 10 ori ce am scris.

| Hasz a răspuns (pentru Green66):

Stai calm, l-am citit foarte bine chiar, doar ca ai fost invatat "prost".In viata trebuie sa te distrezi, nu sa fii limitat.E strict problema ta cum ai proceda, dar asta nu inseamna ca trebuie sa influentezi in halul asta si alta lume.

| Green66 a răspuns (pentru Hasz):

Dacă l-ai citit foarte bine înseamnă că faci parte din categoria mai sus menționată de tine, cea a celor limitați.
Eu nu am influențat pe nimeni, am spus doar ce te învață biserica...
Pe viitor nu te mai chnui să-mi raspunzi, nu ma interesează părerea ta.
P.S Poți să crezi în continuare că mie îmi conduce viața acel prieten invizibil oh go on

| vaporwave a răspuns:

Da, e. Mai bine te-ai duce chiar acum sa te spovedesti...In locul tau, mi-ar fi foarte frica. Doar stii si tu cata putere are Mantuitorul nostru Iisus Hristos Nazarineanul!

| AnNéVidoff a răspuns:

E ceva natural, Doamne! happy
Acum eu zic sa nu mai traiesti! happy
Nu cred ca e un pacat in general! happy
Sunt credincios, dar nu e normal sa zici ca e pacat! crying(((
Adica de ce pacat? Pentru ca are legatura cu sexul? :? crying
Toate fetele! De maine la contact neprotejat sa va puneti abctipild acolo jos sa nu va curga din ''pacat'' laughing))))
Funda?

| dragonu35hp a răspuns:

CEL MAI MARE PACAT rolling on the floor)
Iadu e deja instalat la tine in casa, acuma dai masturbare putere ca sasa...
Nu ma, eu sunt de acord cu CORBULARLBROSU, ce vedeti voi asa mare pacat?

| dragonu35hp a răspuns:

Mai lasa-ne frate si tu cu religia ta pentru ca prin religie se manipuleaza lumea.
Chiar e asa greu?

| nedeea86 a răspuns:

Eu te intreb altfel: esti fanatic religios? happy

| fgmijpb explică (pentru nedeea86):

Nu fanatic. Recunosc ca merg la biserica, ma rog uneori si cred in Dumnezeu, dar ma si masturbez. Pentru a pacatui, am inceput sa mi-o frec pana in momentul in care cred ca s-ar putea sa ejaculez. Eu voiam doar sa stiu daca e pacat, din punct de vedere religios

| nedeea86 a răspuns (pentru fgmijpb):

Nu e pacat. E ceva ce tine de nevoile fizice. Dar daca e sa ne luam dupa biserica, de ceea ce zic preotii, e pacat {ca deh, preotii (majoritatea) is niste sfinti sau asa ceva, care respecta tot ce zic ei, dar din pacate nu e asa happy }
Intrebarea e: asta simti tu sa faci? dpdv fizic. Sau te-ai obisnuit asa? E un motiv pentru care faci asta. De undeva a pornit asta. Zic asta dpdv psihic.
Anyway, nu te mai lua dupa tot ce spune biserica. Fa ce simti tu. Dar cu limita happy.