| mariuscdrz a întrebat:

Mereu cand incerc sa socializez cu vreo fata, pe retele de socializare, mai toate fetele sunt foarte reci, au un comportament rece, respingător si raspund sec. Cand le intreb de ce sunt asa reci, toate imi spun aceleasi lucru: ca au mai avut inainte o relație si ca fostul partener si-a batut joc de ele si de atunci nu mai au incredere in baieti si ca de asta se comporta asa urat. Dar toate zic exact aceleasi lucru. Intrebarea mea este, mai sunt sanse sa gasesti o fata mai normala, fara probleme psihice si fara trecut urat? Inteleg au fost ranite, dar asta nu inseamna ca toti baietii sunt la fel, asta nu inseamna ca si eu o sa-mi bat joc de ele. Asta inseamna ca fetele respective nu o sa mai vorbeasca niciodata cu niciun baiat? Nu o sa mai umble cu niciun baiat niciodata? Ce vina am eu ca fata respectiva a avut inainte o relatie toxică. Daca eu vreau sa-mi fac o relatie serioasa, eu nu mai pot sa-mi fac, din cauza ca fata de care-mi place a avut inainte o relație toxica si si-a batut joc fostul ei iubit de ea? Mai sunt sanse sa gasesti fete normale cu care sa poti socializa normal?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sanse, DACA ea te place cu adevarat. Unde dragostea e putina motive sa gasesc multe de a nu sta de vorba. Nu forta lucrurile. Daca te place va trece peste fostele relatii si prejudecati. Daca vede ca doar tu iei initiativa atunci te va crede un disperat si va face ce va vrea din tine pentru ca esti in limba dupa ea. Joci dupa cum spune ea, profita de tine in cele din urma. Trebuie sa existe un echilibru. Daca simti ca doar tu depui un efort atunci mai bine iti vezi de drum. Timp risipit si energie depusa in ceva ce nu merge din prima.

31 răspunsuri:
| Anemona2020 a răspuns:

Mdaa. Asta cu relațiile și ca au fost rănite este o aiureala. Vror,, smecheri,, aia sunt buni, dacă unul dintre aia le da vreun mesaj sunt în limba după el. Asa sunt toate.