| anonim_4396 a întrebat:

Buna ...TPU deci acum cinci luni mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu nu mi-a curs sange deloc si m-a durut foarte putin. Acum am incercat din nou cu prietenul meu dar ma doare ingrozitor, iar himenul nu este rupt( nu am mai facut sex de acum cinci luni). Prietenul meu a incercat sa imi mai rupa o data himenul, numai ca atunci cand a vazut ca ma doare atat de tare am tot amanat ( de vreo 2 ori ). Nu stiu ce sa fac, ce sa mai cred? de ce ma doare mai tare decat la inceput? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Elena0210 a răspuns:

Buna. Stiu despre ce vorbesti. Si pe mine m-a durut foarte tare atat prima data cat si dupa de vreo 3-4 ori, inca si acum ma mai doare, desi mi-am inceput viata sexuala de ceva timp. Incerca sa te relaxezi cat de mult poti si atunci cand te simt excitata o sa simti mai putin durerea, cel putin va fi amestecata cu placere. Sfatul meu e sa te relaxezi cat de mult poti si... nu stiu...sa suporti un pic durerea, desi eu cand simteam durerea aia nu-mi mai ardea de nimic. Bafta!:*

5 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Din cate stiu stiu eu, daca himenul nu se rupe complet, poate creste la loc, dar asta dureaza. in schimb s-ar putea ca acolo jos sa ai alt fel de dureri. poate chiar menstruale.Adica asta in cazul in care esti sigura nu ti-a rupto din prima.

| Fytzy a răspuns (pentru NatureSelf):

Deci prima data mi-s-a rupt himenul ( cel putin asa am crezut), m-a durut un pic dar dupa aia nu am mai avut probleme.Si durerile le am numai cand vreau sa fac sex cu prietenul meu, nu tot timpul.

| NatureSelf a răspuns (pentru Fytzy):

Problema poate veni de la tine, te simti excitata, in timpul actului? ca si asta conteaza. ca ziceai ca nu ai simtit nimic prima data, inseamna ca acolo a fost okay.

| Fytzy a răspuns (pentru NatureSelf):

Ma simt dar nu tot timpul...ciudat este ca eu stiam ca mi s-a rupt himenul dar se pare ca este acolo inca. Cand vreau sa fac sex cu prietenul meu nu pot deoarece ma doare foarte tare!

| XVCDG a răspuns:

Himenul nu se poate rupe complet decat in momentul nasterii, canti cavitatea uterina se largeste, pana atunci himenul ramane intreg.Te doare din cauza ca a fortat putin elasticitatea lui nu la rupt.Si nu va mai chinuiti sa-l rupeti ca nu se poate, eventual il puteti largi pana nu mai simti durere.PLZ FUNDA!