| anonim_4396 a întrebat:

mi-am inceput viata sexuala acum 3 luni, dar nu am orgasm, decat atunci cand imi maseaza clitorisul, si totusi nu suport nici atunci, simt ca ii prea mult. Nu stiu ce sa fac, sau care o fi problema? Iubitul meu are foarte multa rabdare. Folosim durex normal, credeti ca durex cu ridurii ar avea ceva efect?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru orgasm,draga mea,trebuie sa "muncesti".
Exista femei care toata viata lor nu au avut orgasm,din nefericire.
Ca a fost partenerul nepriceput,ca erau alte vremuri,nu stim,dar este foarte real.
Tu esti nemultumita ca nu reusesti sa-l atingi,dar te grabesti ingrozitor,pleci de la ideea ca un contact sexual este obligatoriu insotit de orgasm si nu e asa.
Cat de bine iti cunosti organismul? Ce anume te pune pe jar? In cat timp? Cum continui? Ce doresti exact atunci?
Raspunde-ti.
Daca nu poti,studiaza-te cu atentie.
Pentru ca in pat nu trebuie sa te gandesti nici la geanta frumoasa a colegei de birou,nici la pantofii pe care i-ai vazut ieri in vitrina,nici la zgarietura de pe tavan,in pat creierul e supus corpului si nu pleaca de acolo.
Comunica,spune ce iti place,opreste-te cand nu,cere,lasa-te mangaiata,mangaie si nu trece la actiune decat cand simti ca nu mai poti astepta nici o secunda.
Asadar,retine,pana aici,concentrare si preludiu serios,fara graba.
Nu te mai gandi la orgasm,te poate opri pana si gandul "iar n-o sa reusesc",centrul excitatiei e in creier si tu n-ai voie sa gandesti,trebuie insa sa SIMTI,total.
Sa fii relaxata, lipsita de griji, atenta la tine, la voi si numai acolo, fara graba ca si cum ati avea tot timpul din lume si...va fi bine.
Incearca.
Dar,nu avea pretentia sa se intample in seara asta,ti-am spus, trebuie sa "muncesti".
Cu tine, cu creierul tau, cu simturile tale.
Dar, va fi bine.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești la început, nu te aștepta la cine știe ce!
Ești frigidă, stai mai relaxată, preludiu să fie mai lung, nu "jos textilele".
Pa, pa.

| Alcyon a răspuns:

Ai rabdare, placerea vine cu experienta happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

happy incercati si durex cu riduri happy mai bine insa incercati sa schimbati unghiul de penetrare, pozitia, si frecventa (in sensul maririi nr. de raporturi), si neaparat comunicati. El poate intui dar nu are de unde sa stie 100% cum si daca iti place.

| SorinTudor a răspuns:

Foarte putine femei au orgasm in timpul actului sexual. Pe parcurs vei avea si orgasm dar ai putin timp de cand ti-ai inceput viata sexuala.