| angel70530 a întrebat:

mi-am înselat prietenul cu fostul, asa imi este rău, imi pare rău, stiu ca sunt o ticaloasa, dar nu m-am putut abtine, a fost doar o data si nu va mai fi. Ce pot sa fac sa nu afle? Si cum sa trec peste asta? Adevarul e ca si fostul meu are prietena si nu regretă ca a inselat-o, totul s-a întîmplat ca ma simteam rău si el a venit sa-mi dea o mana de ajutor care s-a transformat in sex. Cum sa trec peste asta? Imi vine sa ma omor. Ajutati-ma!

14 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Daca nu a aflat pana acum stai linistita si lasa remuscarile. si mai ales gandurile astea sa te omori. daca afla...asta e, ii spui si poate te iarta.

| RAY a răspuns:

Daca atunci nu te-ai putut abtine dupa cum chiar tu afirmi asta,sunt sanse mari ca experienta ta sa fie repetabilitata,desi eu spun sa-l lasi si sa vezi daca nu poti fi cu fostul,dovada exista ca inca il mai iubesti vezi afirmatia ta,eu spun sa-l lasi pe baiatul ala in pace ca tu doar isi bati joc de el, de spus nu o sa spui ca ti frica de reactia lui, cu timpul poate va afla sau poate nu, cei care cred in moogamie merita sa sufere, cei care cred in poligamie merita sa isi traiasca viata prin ratiune nu prin fantezi monogame, suntem poligami sexual si monogami social, dar cred ca totusi avem ratiunea de a ne controla animalul din noi

| mihai69 a răspuns:

Speră să nu afle. Nu mai ai ce face din păcate.
Dar dacă tot te lași așa ușor, poate că e timpul să te mai gândești dacă merită să rămâi într-o relație.
Și, oricum, cred că omul merită să știe adevărul.

| LoveSleep a răspuns:

rolling on the floor
Ai vrut o mână de ajutor și ai primit o...sad

| peperonies a răspuns:

Daca s-a intamplat o data o sa se mai intample. poate nu cu fostul poate nu saptamana viitoare dar cu siguranta se va mai intampla.

| kandaraki a răspuns:

Omoara-te, o meriti din plin. CUm nu te-ai putut abtine? ce mana de ajutor e asta prin sex?
nu merita iubitul tau astfel de persoana alaturi, mai bine ii zici adevarul si te intorci la fostul, va completati perfect, 2 ticalosi

| DavidoffUser a răspuns:

Sa-i spui adevarul, merita macar atat.El va decide daca te iarta sau nu.
Nu cred ca tie ti-ar conveni sa te insele persoana iubita doar ca "s-a simtit rau si avea nevoie de ajutor ".
Apropo, daca-i violent sau din astea mai bine nu-i spui ca ajungi in coma.Presupun ca nu vrei asta.

| JustStitch a răspuns:

Chestia cu "sa ma omor " sa iti iasa din cap, nu e bine sa faci asta, nu te v-a ajuta cu nimic daca te sinucizi, te duci la biserica te spovedesti si ii spui parintelui ca ti-ai inselat prietenul, si Dumnezeu te v-a ierta, si stai linistita ca el nu are de unde sa afle decat de la tine si de la fostul, daca nu ii spune el sau tu e ok, nu te mai stresa atat, ca toti mai calca stramb dar işi revin

| pufipo a răspuns:

Bună, ştii întotdeauna adevărul este cel mai bun, mai bine să îi spui tu decât să afle el din alte surse şi dacă va accepta, va trece peste sau nu (fiecare acţiune are câte o consecinţă).
Indiferent dacă fostul tău iubit avea o prietenă sau nu, tu erai într-o relaţie şi se prezuma că ţii la cel cu care eşti.

| Helpme99 a răspuns:

Scuza.ma ca.ti spun, dar ma scarbesti

| Mmonicuta a răspuns:

Salut,

Mi-as dori sa iti spun ceea ce vrei sa auzi si anume sa nu ii spui, insa nu se va intampla asta. Trebuie sa vorbesti cu el si sa iti marturisesti fapta...

Explica-i ce s-a intamplat, DE CE ai acceptat asta, iar daca amandoi considerati ca sentimentele nu s-au diminuat, acordati-va o sansa.

Ar trebui sa iti raspunzi la urmatoarea intrebare: esti sigura ca sentimentele pentru actualul tau iubit sunt reale si sincere?

Am impresia ca traiesti in propria minciuna si te amagesti. Daca il iubesti asa cum pretinzi, de ce ai cazut in capcana tentatiei? E mai puternica decat sentimentele pe care le ai?

Gandeste-te foarte bine si nu fa o greseala din nou. Fa-ti curaj si spune-i. Merita sa stie adevarul!

Cu drag,
Monica

| Manea_Alex_2003 a răspuns:

Spune-i ca a fost instinctiv si tu nu il iubesti pe fostul dar pe actualul.

| ClaudiuSirius a răspuns:

Cred ca daca mi-ai fi facut asta pur si simplu nici saliva n-as avea sa te scuip

| Lukkian a răspuns:

Daca ii vei spune actualului si el te va insela cu prima ocazie :}
Auzi.o mana de ajutorr laughing