| Somebody_2583 a întrebat:

sunt cu un baiat pe care nu-l plac, dar am vrut sa trec peste ex-ul si credeam ca asta e cea mai buna metoda. Dar m-am inselat. Acum si eu si fostul avem pe altcineva, dar inaintea ca eu sa fiu cu actualul, ex-ul a inselat-o pe actuala lui cu mine. Am facut asta pentru ca il iubeam si il iubesc. Ne vedem in fiecare zi, mi-e greu sa cred ca s-a dus tot ce simteam unul pentru altul. Prietena lui i-a interzis sa vorbeasca cu mine, dar cand nu e ea prezenta la scoala, ne intelegem bine, plus ca seara vorbim pe internet. Cred ca actualul simte ca inca il plac pe celalalt. Fostul zice in gluma ca : Ti-a fost dor de mine? Dar ai gagic acum..., dar stiti si voi, uneori adevarul se spune in gluma. Nu stiu, cred ca unul fara altul nu putem, voi ce parere aveti? Am nevoie de niste puncte de vedere sincere, dar fara sa ma criticati pentru ce am facut. Multumesc.

6 răspunsuri:
| GeorgiV a răspuns:

Salut! Tot ce pot să îți spun, cu adevărat din suflet, este că tu ești singura care trebuie să ia această decizie. Știu că este important și pare copleșitor, dar gândește-te ce vrei cu adevărat! Părerea mea este că nu ar trebui să fii cu cineva dacă nu îl iubești, sau cel puțin dacă nu vă leagă ceva, însă cred că ți-ai dat și singură seama de asta. Partea cu prietenul pe care de fapt îl iubești, știi... E greu să iei o decizie importantă, dar până la urmă ce v-a despărțit dacă dragostea este atât de mare? Dacă ignoranța, frica de a păstra o iubire ideală, prietenii, atunci give it a tray, și nu renunța, dar dacă sunt lucruri mai importante peste care nu ați putut trece, trebuie să ții cont că până la urmă nu faci altceva decât să te complaci într-o relație de dependență care te afectează profund pe toate nivelurile.
Succes cu decizia, și să fi iubită!

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Din punctul meu de vedere inca ti la el si cred ca mult deoarece o relatie in care pui suflet nu poti sa o uiti asa de usor. Sunt sigura ca si el mai tine la tine. aveti cate un iubit tocmai pentru ca nu va puteti uita. Cred ca cel mai bine ar fi sa te desparti de actualul si sa ii spui celuilalt ca inca mai tii la el. Daca el nu mai vrea sa fie cu tine sunt sigura ca el pierde. Pana la urma viata merge mai departe. Sper ca te-am ajutat cu ceva.

| traficanta a răspuns:

Eu nu stiu cred ca inca mai tineti unul la celalat si va faceti rau unul altuia.eu zic sa il las pe asta cu care esti acum daca zici ca nici nu tii la el si sa vorbesti si cu el. adica daca o sa vada ca te-ai desp de el o sa te intrebe de ce si o sa ii spui ca inca tii la el si bla bla. si atunci vezi si tu ce zice big grin

| Ion a răspuns:

Il iubesti si ex-ul tau te mai iubeste ( stiu cum ii sa stai cu o fata si inca sa tii la fosta, la fel faceam si eu ). eu zic sa te desparti de actualul si sa vorbesti odata fata in fata cu ex-ul si sa il intrebi daca vrea sa va impacati. cea mai buna si cea mai simpla metoda.

| bocinaca a răspuns:

Din punctul meu de vedere cred ca ar trebui sa stati de vorba foarte serios despre voi.Sa va puneti cap la cap ideile si daca nu ajungeti nicaieri mai bine va rupeti de tot pentru ca asa il vei rani pe urmatorul si stii si tu niciodata nu se stie ce se poate intampla mai tarziu.Asa ca ar fi bine sa vb daca va puteti impaca e minunat daca nu renuntati ca va faceti rau asa amandoi si nici nu puteti intra intr-o relatie noua daca continuati asa.asta e punctul meu de vedere.bafta si te asteptam cu raspunsultongue:*

| love_7813 a răspuns:

Parerea mea este ca daca va iubiti de ce nu incercati sa va impacati? Eu te inteleg perfect am trecut si eu prin ce treci tu acuma...numai ca la mine s-a terminat el s-a insurat si eu sunt cu altcineva pe care il iubesc, dar nu sunt fericita, nu am incredere in el as vrea sa pot sa am...:-sce sa fac?:-s