| anonim_4396 a întrebat:

mi se pare ciudat ca simt mereu nevoia sa am parte de atentie din partea unui baiat sau chiar mai multi. Care credeti ca ar fi cauzele?

Ma gandesc prea mult la nevoia de a fi iubita, decat de a iubi. Probabil nu ma iubesc eu?

Acum un an am avut o perioada in care am fost atrasa de barbati mai in varsta. Aproximativ 40 de ani. scuze de limbaj, dar wtf?

7 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Esti femeie, este normal sa ai nevoie de atentia barbatilor. Nu este vorba de faptul ca tu nu te iubesti, ci tu Nu te consideri atragatoare. Atunci cand primesti atentie din partea barbatilor iti este confirmat faptul ca esti frumoasa si ca toti te plac. Este o chestie absolut generala de care sufera chiar si cele mai frumoase modele si, de altfel, absolut toate "pitipoancele" care se dau cu tone de machiaj (scuze daca faci parte din categoria lor).

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Nu stiu cum sa scap de nevoia de atentie. Cand am ceva important de facut, renunt la orice iesire cu prietenii, dar daca un tip pe care-l plac ma cheama la intalnire sau doar vrea sa vorbeasca ore in sir..renunt la orice fac. E absurd

| LeontinAndrei a răspuns (pentru NumelePublicExistaInBazaDaDate):

In principiu nu prea ai cum sa scapi, deoarece este o chestie oarecum genetica. Invata sa spui "Nu" din cand in cand pentru ca astfel vei invata sa devii selectiva si sa renunti in timp la atentia in exces de care simti nevoia acum. Este un proces mai dificil, insa sunt sigur ca te vei descurca si vei fi ok.

Be smart and take care.winking

| unarab40 a răspuns:

Dupe nick esti ingeras,,,ceea ce inseamna ca esti draguta la gand si la suflet,,,iubirea e o parta din frumosetea omului,, vei fi iubita si indragostita la o intamplare nu cauta tu,, lasa baietii cu ajutorul tau sa te caute dar in primul rand sa simti tu si sa fi convinsa ca esti feminin excelent adica caracterele de femeie nu de copil,,, asa ajungi sa-i dobori pe toti,,, mai mult vrei?

| grab a răspuns:

Daca nu poti sa scapi de obiciul sau pacostea asta atunci consum-o epuizeaza-ti-o chiar daca dureaza cativa ani.
Altfel, astia de 40 de ani sunt excelenti cautatori de comori ca tine care le vor atentia. Si doar profita de tineretea ta, ca daca alfa nevestele fac span ca strungu pe covoru de la usa zgariind usa sa intre in casa mirosind a parfum de pasa minora! happy

Ca sa nu te mai gandesti la ceva, lupta cu ceva-ul pana castiga unu din voi.

| ahmet6 a răspuns:

Cine nu are nevoie de iubire,de cineva care sa iti sp "Totul va fi bine,vei vedea",eu am avut o iubita care acum este medic rezident,si a fost o iubire f frumoasa,ca in povesti,dar la un momendat distanta si-a sp cuvantul,eu cred ca acel om care sp ca ii este indiferenta iubirea,ori este nebun,ori este un om fals,noi oamenii st nascuti si facuti sa iubim,si sa daruim iubire,si app de faptul cu pers mai mari,era o profa la bac la oral la engleza,yoy cum arata,cred ca nici nu ma gandeam la ani,ci la destinlaughing)) si eu uneori ma gandesc la ce frumos este sa iubesti,dar mi-am cam dat seama st o o epopeie in iubire,nu merg niciodata prea mult timp,poate ca st mai serios,habar nu am, eu mereu m-am gandit ca nu merg relatile ca st uratlaughing asa ma gandesc si acum, totii sp contrariu sa sp asa eu raman cu aceeasi gandire, dar am vazut o fata la bac, daca ma ajuta la mate ii declar iubirelaughing)))

| Ingerassh a răspuns:

Bun...
esti in perioada adolescentei probabil...ar trebui sa te cunosti sa invetzi sa spui nu singura