| anonim_4396 a întrebat:

Mie imi place de cel mai bun prieten, dar mai nou nu stiu ce sa cred. Parca tot caut sa ma supar pe el, imi tot schimb parerea, uneori mi se pare de treaba etc., iar apoi mi se pare prost, nesimtit... Daca vede ca sunt suparata isi cere scuze de vreo 2 ori (parca nu e sincer), vede ca nu-i tine si merge sa imbratiseze toate fetele din clasa si continua sa se comporte normal. Eu tot timpul ma sunt draguta cu el, ii vorbesc frumos dar el parca nu apreciaza. A devenit ceva normal sa ii imprumut bani sau alte chestii. Oriunde sunt eu, e si el, iar cand il vad parca imi vine sa-i dau 2 palme. Acum 2 saptamani am fost suparata pe el, dar se comporta absolut normal, ca eram suparata, ca nu eram, pentru el parca era tot una.
As vrea sa-l fac sa-mi simta lipsa intr-un fel.
Ce ar trebui sa fac? Cum sa ma comport?
Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Andra_9242 a răspuns:

Ai spus ca atunci cand esti suparata pe el se duce si imbratiseaza alte fete?! Te-ai gandit ca poate si el simte ceva pentru tine? Incearca sa-l faci gelos can esti cu el si vezi un tip imbratiseazal intreaba-l ce mai face flirteaza putin cu el! si poate vei reusi sa-l faci gelos si poate nu o sa se mai comporte cu atat de multa indiferenta fata de tine! (sau pur si simplu ii spuy ce simti ) sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Scz ca ma bag dar.
indeea lui Rox. sa te porti indiferenta nu va rezoolva nimic straight face
daca u vei fi indiferenta cu el si el iti va itoarce spate; le... asta vrei sa-ti intoarca spatele mai mult?straight face

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

Buna,daca este prietenul tau cel mai bun ar fi pacat sa ai o relatie cu el...de cele mai multe ori relatiile de prietenie se distrug din cauza unei relatii esuate gandeste-te ca ai putea sa ii pierzi si prietenia...na acum depinde daca il cunosti suficient. daca consideri ca va fi ok incearca happy BAFTA

| Adicteddd a răspuns:

Buna am sa iti dau un sfat, chiar dac anul sunt eu in masura:
-in primul rand uitate la videul asta http://www.youtube.com/watch?v=dia4UrjKmYs
-in al doilea rand daca prietenul tau(amicul tau deocamdata poate)are id ii trimiti acest video sa il vizioneze si poate o sa ii inmoaie un pic sufletul si la sf dupa ce l-a vazut sa ii zici ca il placi
-sau daca nu poti ca il chemi la tine si ii zica ca trebuie sa ii arati ceva foarte imp si insisti pana accepta si ii arti videul asta si vezi si tu ce fata face cand vede si poate asa iese ceva cu anicul sau chiar viitorul tau prieten(iubit)
-sper ca te-am putut ajuta si sa imi zici ce ai facut, daca a iesit ceva

| Adicteddd a răspuns:

Sau uitate si la asta ca are mai multa legatura cu voi doi http://www.youtube.com/watch?v=9UkoqLWhz7Q&feature=related

| Adicteddd a răspuns:

Sau mai bine la asta ca are mai multa legatura cu voi doi http://www.youtube.com/watch?v=9UkoqLWhz7Q&feature=related

| Rox_5947 a răspuns:

Buna. Pai. Am o intrebare.
El te place?
Daca da. Incearca sa fii indiferenta, adica stai cu prietenele tale mai mult decat cu el.Nu-l mai lua peste tot si incearca sa-l eviti cat poti tu de mult. Cand el le imbratiseaza du-te si tu la un baiat si fa la fel. Nu crezi ca e timpul sa ii raspunzi cu aceeasi moneda?
Oricum, asa iti vei da seama daca el tine macar putin la tine. happy [ Sau macar ca prieten ]
Bafta :*