| DuuuDiiiiXXXXX a întrebat:

Mie imi placede un baiat si lui ii placea de mine ba chiar m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el dar eu sunt putin timida si nu i-am raspuns.El este cu mine in clasa si mai sunt cativa baieti care ma plac dar mie imi place de el.Inainte ne jucam impreuna,vorbeam, radeam etc.dar acum nu mai facem aceste lucruri, nu ma mai baga in seama.De ce? Ce trebuie sa fac sa fim din nou prieteni buni, poate chiar sa fim impreuna? Va rog ajutati-ma chiar nu mai inteleg!:*

9 răspunsuri:
| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Iti place de el, si in momentul in care s-a intamplat ceea ce ai vrut dintotdeauna sa se intample ( sa-ti ceara sa fi cu el), ai ezitat. Desi tu nu ai vrut sa sune asa, el a luat-o ca pe un refuz. cere-i sa va vedeti putin in particular, si spune-i ce ne-ai spus si noua: ca il placi, ca vrei sa fi cu el, dar ca esti putin mai timida. Spune-i ca nu ai vrut sa sune ca o jignire, si ca nu ar trebui sa o ia drept un refuz indirect. Spune-i ca ti-ar face placere sa iesiti impreuna, si ca, daca nu il deranjeaza acum, accepti sa fi cu el. De-aici cred ca sti si tu ce trebuie sa faci. Daca esti nesigura, spune-i. Intreaba-l daca faci ce trebuie. Ce crede el despre asta. Cere-i parerea, caci asta este treaba "iubitilor" sa te sprijine la gre, la rau si la nesiguranta. Succes draga XOXO

| anonimg a răspuns:

Te sfatuiesc sa lasi prieteniile cu baietii la varsta aceasta. Pana la 25 de ani -adica varsta maturitatii- nu este normal ca sa iti faci prieteni apropiati de sex opus.
Baietii sunt condusi de pasiuni si sunt moravuri usoare. Intrand in relatie cu unul din ei, in nici-un caz nu il vei putea schimba tu pe el. La maturitate vei ajunge cu inima zdrobita mai ceva ca un hamburgher. Este mai folositor sa astepti -chiar daca toti vor rade ca esti virgina-. Chiar tu poti rade de relatiile lor esuate -sau care sunt pe cale sa esueze.
Tinerii nu dorm, nu invata, se urasc intre ei, calca prieteniile in picioare -si asta ca sa mai tina de ultima suflare de viata a muribundelor lor "relatii" cu prietenul/prietena. Pasiunea lor -caci nici vorba de dragoste aici- ii duce la pieire.
Cand acestia vor ajunge la 30 de ani si vor fi intrebati cu ce au ramas din prieteniile care si le-au facut la scoala, poate doar 1 din 1000 sa raspunda afirmativ.

| Azµre a răspuns:

Îți plăcea dar l-ai refuzat, asta e prostie mare... Cum vine asta îmi plăcea m-a întrebat dar l-am refuzat.
Nu sunteți în stare să luați decizii sunteți prea mici pun pariu că mai mult de clasa 8 a nu sunteți.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Spune-i ce simti

| Zenit313 a răspuns:

Este mult prea tarziu sa schimbi ceva...
Trebuia sa te gandesti bine inainte sa iei o decizie, acum suporti consecintele!

| DiazAndreea a răspuns:

Pai trebuie sa stai de vorba cu el, daca esti timida pe internet si sa i spui ca si tie iti place de el si ca nu i-ai raspus la intrebare pentru ca esti timida.

| mini35 a răspuns:

Pai odata ce l-ai refuzat el sa simtit prost si poate vrea sa te uite si de acea nu te mai baga in seama ca sa te uite ca daca u l-ai refuzat el vrea sa treaca mai departe.Propunei sa fiti impreuna, dar cand faci asta trebuie sa ai o explicatie de ce nu ai fost cu el de prima data. Sper ca mai inteles.Suceswinking

| Patricia13BlackCat a răspuns:

Cred ca te-a placut, dar nu te prea mai place

| Raducu1997andrei a răspuns:

Pai nu mai fi timida! Aratai ca si tu il iubesti! Si sati pe langa el.Si daca vreti sa fiti iarasi prieteni arata-i ca nu ai uitat de el! Sanatate